Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships 2021 Antalya
EC Women Teams

Draw & Results

Round 1

A001 - 2 PORTUGALPORTUGAL . 0 0 Walkover
A002 Thu, 16:00 2 FINLANDFINLAND . 0 2 TURKEYTURKEY .
A002 Thu, 16:00 6 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 4 6 KOKTEN-GULEC SinemKOKTEN-GULEC S. T09
A002 Thu, 16:00 7 SAARINEN LauraSAARINEN L. 1 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T10
A002 Thu, 16:00 99 0 0
A003 - 2 SPAINSPAIN . 0 0 Walkover
A004 - 2 POLANDPOLAND . 0 0 Walkover
A005 - 2 RUSSIARUSSIA . 0 0 Walkover
A006 - 2 NETHERLANDSNETHERLANDS . 0 0 Walkover
A007 - 2 SWEDENSWEDEN . 0 0 Walkover
A008 - 2 GERMANYGERMANY . 0 0 Walkover

Winners Round 1

A009 Fri, 10:45 2 PORTUGALPORTUGAL . 1 2 TURKEYTURKEY .
A009 Fri, 10:45 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 6 4 KOKTEN-GULEC SinemKOKTEN-GULEC S. T16
A009 Fri, 10:45 7 ROCHA SaraROCHA S. 5 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T17
A009 Fri, 10:45 99 PORTUGALPORTUGAL . 10 12 TURKEYTURKEY .
A010 Fri, 10:45 2 SPAINSPAIN . 1 2 POLANDPOLAND .
A010 Fri, 10:45 6 MATAS AmaliaMATAS A. 3 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T19
A010 Fri, 10:45 7 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 7 2 ZABEK MonikaZABEK M. T18
A010 Fri, 10:45 99 SPAINSPAIN . 2 5 POLANDPOLAND .
A011 Fri, 10:45 2 RUSSIARUSSIA . 2 0 NETHERLANDSNETHERLANDS .
A011 Fri, 10:45 6 TKACH KristinaTKACH K. 6 3 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T05
A011 Fri, 10:45 7 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 7 2 QIU EliseQIU E. T12
A011 Fri, 10:45 99 0 0
A012 Fri, 10:45 2 SWEDENSWEDEN . 2 1 GERMANYGERMANY .
A012 Fri, 10:45 6 MARGETA MonikaMARGETA M. 5 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T20
A012 Fri, 10:45 7 NGUYEN MyNGUYEN M. 7 4 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T21
A012 Fri, 10:45 99 SWEDENSWEDEN . 3 0 GERMANYGERMANY . T21

Losers Round 1

A013 - 2 Walkover 0 0 FINLANDFINLAND .
A014 - 2 Walkover 0 0 Walkover
A015 - 2 Walkover 0 0 Walkover
A016 - 2 Walkover 0 0 Walkover

Losers Round 2

A017 Fri, 12:30 2 FINLANDFINLAND . 0 2 GERMANYGERMANY .
A017 Fri, 12:30 6 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 1 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T20
A017 Fri, 12:30 7 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. 3 7 KAPLAN InaKAPLAN I. T21
A017 Fri, 12:30 99 0 0
A018 - 2 Walkover 0 0 NETHERLANDSNETHERLANDS .
A019 - 2 Walkover 0 0 SPAINSPAIN .
A020 - 2 Walkover 0 0 PORTUGALPORTUGAL .

Losers Round 3

A023 Sun, 13:00 2 GERMANYGERMANY . 2 0 NETHERLANDSNETHERLANDS .
A023 Sun, 13:00 6 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 6 2 QIU EliseQIU E. T19
A023 Sun, 13:00 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 7 4 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T18
A023 Sun, 13:00 99 0 0
A024 Sun, 13:00 2 SPAINSPAIN . 2 0 PORTUGALPORTUGAL .
A024 Sun, 13:00 6 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 6 5 ROCHA SaraROCHA S. T20
A024 Sun, 13:00 7 MATAS AmaliaMATAS A. 7 5 FRANCO VaniaFRANCO V. T21
A024 Sun, 13:00 99 0 0

Winners Qualification

A021 Fri, 12:30 2 TURKEYTURKEY . 0 2 POLANDPOLAND .
A021 Fri, 12:30 6 KOKTEN-GULEC SinemKOKTEN-GULEC S. 0 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T12
A021 Fri, 12:30 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 2 7 ZABEK MonikaZABEK M. T05
A021 Fri, 12:30 99 0 0
A022 Fri, 12:30 2 RUSSIARUSSIA . 1 2 SWEDENSWEDEN .
A022 Fri, 12:30 6 TKACH KristinaTKACH K. 6 2 MARGETA MonikaMARGETA M. T16
A022 Fri, 12:30 7 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 4 7 NGUYEN MyNGUYEN M. T17
A022 Fri, 12:30 99 RUSSIARUSSIA . 3 4 SWEDENSWEDEN .

Losers Qualification

A025 Sun, 16:00 2 GERMANYGERMANY . 2 1 TURKEYTURKEY .
A025 Sun, 16:00 6 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 6 2 KOKTEN-GULEC SinemKOKTEN-GULEC S. T12
A025 Sun, 16:00 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 3 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T05
A025 Sun, 16:00 99 GERMANYGERMANY . 4 2 TURKEYTURKEY . T05
A026 Sun, 16:00 2 SPAINSPAIN . 0 2 RUSSIARUSSIA .
A026 Sun, 16:00 6 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 3 6 TKACH KristinaTKACH K. T20
A026 Sun, 16:00 7 MATAS AmaliaMATAS A. 4 7 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. T21
A026 Sun, 16:00 99 0 0

SE - Semi Finals

SE01 Sun, 18:00 2 POLANDPOLAND . 0 2 RUSSIARUSSIA .
SE01 Sun, 18:00 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 4 6 TKACH KristinaTKACH K. T12
SE01 Sun, 18:00 7 ZABEK MonikaZABEK M. 2 7 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. T05
SE01 Sun, 18:00 99 0 0
SE02 Sun, 18:00 2 SWEDENSWEDEN . 0 2 GERMANYGERMANY .
SE02 Sun, 18:00 6 FURBERG LouiseFURBERG L. 3 6 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. T09
SE02 Sun, 18:00 7 NGUYEN MyNGUYEN M. 3 7 KAPLAN InaKAPLAN I. T10
SE02 Sun, 18:00 99 0 0

SE - Final

SE03 Sun, 20:30 2 RUSSIARUSSIA . 2 0 GERMANYGERMANY .
SE03 Sun, 20:30 6 TKACH KristinaTKACH K. 6 3 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. T06
SE03 Sun, 20:30 7 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 7 4 KAPLAN InaKAPLAN I. T07
SE03 Sun, 20:30 99 0 0