Menu

Euro Tour - Sankt Johann Open

Draw & Results

Round 1

A001 - 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 0 0 Walkover
A002 Sat, 09:00 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 7 1 WAN Ka KaiWAN K. T19
A003 - 7 ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y. 0 0 Walkover
A004 - 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 0 0 Walkover
A005 - 7 HELVIK IneHELVIK I. 0 0 Walkover
A006 Sat, 09:00 7 STATECZNY DianaSTATECZNY D. 3 7 ZABEK MonikaZABEK M. T20
A007 Sat, 10:30 7 GRIM KristinaGRIM K. 7 3 FRANCO VaniaFRANCO V. T18
A008 - 7 SARAC BojanaSARAC B. 0 0 Walkover
A009 - 7 ROCHA SaraROCHA S. 0 0 Walkover
A010 Sat, 09:00 7 VOLERY ShirinVOLERY S. 7 6 GARLATTI Francesca GARLATTI . T22
A011 - 7 BACHMAIER PaulaBACHMAIER P. 0 0 Walkover
A012 - 7 CISTERNINO SabrinaCISTERNINO S. 0 0 Walkover
A013 - 7 SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D. 0 0 Walkover
A014 - 7 MICHL KarinMICHL K. 0 0 Walkover
A015 Sat, 09:00 7 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 7 5 SOLOVJEV ValentinaSOLOVJEV V. T21
A016 - 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 0 0 Walkover
A017 - 7 FILLER PiaFILLER . 0 0 Walkover
A018 Sat, 10:30 7 HAMMER SabrinaHAMMER S. 5 7 MEMIC HannanMEMIC H. T17
A019 - 7 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 0 0 Walkover
A020 - 7 VERHAREN TaraVERHAREN T. 0 0 Walkover
A021 - 7 HAGEN CarolinHAGEN C. 0 0 Walkover
A022 Sat, 10:30 7 ROHMER Nathalie ROHMER N. 7 6 KAPELLER SarahKAPELLER S. T19
A023 Sat, 10:30 7 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 7 2 SCHNEEBERGER CatherineSCHNEEBERGER C. T21
A024 - 7 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. 0 0 Walkover
A025 - 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 0 0 Walkover
A026 Sat, 10:30 7 HOLIEVA DariaHOLIEVA D. 6 7 STADLER ChantalSTADLER C. T16
A027 Sat, 10:30 7 KELLER Cindy CarmenKELLER C. 3 7 BAUMGARTNER SandraBAUMGARTNER S. T22
A028 - 7 TORVUND NinaTORVUND N. 0 0 Walkover
A029 - 7 VON ROHR ClaudiaVON R. 0 0 Walkover
A030 - 7 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 0 0 Walkover
A031 Sat, 10:30 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 6 7 GABRIEL NataliaGABRIEL N. T20
A032 - 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Sat, 12:00 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 4 7 KAPLAN InaKAPLAN I. T20
A034 Sat, 12:00 7 ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y. 5 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T22
A035 Sat, 12:00 7 HELVIK IneHELVIK I. 4 7 ZABEK MonikaZABEK M. T19
A036 Sat, 12:00 7 GRIM KristinaGRIM K. 7 6 SARAC BojanaSARAC B. T21
A037 Sat, 13:30 7 ROCHA SaraROCHA S. 7 1 VOLERY ShirinVOLERY S. T19
A038 Sat, 13:30 7 BACHMAIER PaulaBACHMAIER P. 5 7 CISTERNINO SabrinaCISTERNINO S. T21
A039 Sat, 13:30 7 SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D. 7 4 MICHL KarinMICHL K. T22
A040 Sat, 13:30 7 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 1 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T20
A041 Sat, 15:00 7 FILLER PiaFILLER . 7 5 MEMIC HannanMEMIC H. T21
A042 Sat, 15:00 7 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 7 6 VERHAREN TaraVERHAREN T. T20
A043 Sat, 15:00 7 HAGEN CarolinHAGEN C. 3 7 ROHMER Nathalie ROHMER N. T19
A044 Sat, 15:00 7 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 3 7 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T22
A045 Sat, 16:30 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 7 3 STADLER ChantalSTADLER C. T19
A046 Sat, 16:30 7 BAUMGARTNER SandraBAUMGARTNER S. 7 5 TORVUND NinaTORVUND N. T20
A047 Sat, 16:30 7 VON ROHR ClaudiaVON R. 3 7 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. T22
A048 Sat, 16:30 7 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 5 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T08

Losers Round 1

A049 - 7 Walkover 0 0 WAN Ka KaiWAN K.
A050 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 7 Walkover 0 0 STATECZNY DianaSTATECZNY D.
A052 - 7 FRANCO VaniaFRANCO V. 0 0 Walkover
A053 - 7 Walkover 0 0 GARLATTI Francesca GARLATTI .
A054 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 7 SOLOVJEV ValentinaSOLOVJEV V. 0 0 Walkover
A057 - 7 Walkover 0 0 HAMMER SabrinaHAMMER S.
A058 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 7 Walkover 0 0 KAPELLER SarahKAPELLER S.
A060 - 7 SCHNEEBERGER CatherineSCHNEEBERGER C. 0 0 Walkover
A061 - 7 Walkover 0 0 HOLIEVA DariaHOLIEVA D.
A062 - 7 KELLER Cindy CarmenKELLER C. 0 0 Walkover
A063 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Sat, 21:00 7 WAN Ka KaiWAN K. 5 7 GABRIEL NataliaGABRIEL N. T21
A066 - 7 Walkover 0 0 VON ROHR ClaudiaVON R.
A067 Sat, 21:00 7 STATECZNY DianaSTATECZNY D. 7 2 TORVUND NinaTORVUND N. T20
A068 Sat, 19:30 7 FRANCO VaniaFRANCO V. 7 3 STADLER ChantalSTADLER C. T05
A069 Sat, 19:30 7 GARLATTI Francesca GARLATTI . 1 7 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T20
A070 Sat, 19:30 7 Walkover 0 0 HAGEN CarolinHAGEN C.
A071 - 7 Walkover 0 0 VERHAREN TaraVERHAREN T.
A072 Sat, 19:30 7 SOLOVJEV ValentinaSOLOVJEV V. 1 7 MEMIC HannanMEMIC H. T22
A073 Sat, 19:30 7 HAMMER SabrinaHAMMER S. 7 3 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T19
A074 - 7 Walkover 0 0 MICHL KarinMICHL K.
A075 Sat, 19:30 7 KAPELLER SarahKAPELLER S. 6 7 BACHMAIER PaulaBACHMAIER P. T08
A076 Sat, 18:00 7 SCHNEEBERGER CatherineSCHNEEBERGER C. 7 5 VOLERY ShirinVOLERY S. T17
A077 Sat, 18:00 7 HOLIEVA DariaHOLIEVA D. 4 7 SARAC BojanaSARAC B. T04
A078 Sat, 18:00 7 KELLER Cindy CarmenKELLER C. 4 7 HELVIK IneHELVIK I. T21
A079 - 7 Walkover 0 0 ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y.
A080 Sat, 18:00 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 4 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T05

Losers Round 3

A089 Sun, 12:00 7 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 2 7 VON ROHR ClaudiaVON R. T12
A090 Sun, 12:00 7 STATECZNY DianaSTATECZNY D. 5 7 FRANCO VaniaFRANCO V. T13
A091 Sun, 12:00 7 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 7 3 HAGEN CarolinHAGEN C. T11
A092 Sun, 12:00 7 VERHAREN TaraVERHAREN T. 2 7 MEMIC HannanMEMIC H. T10
A093 Sun, 13:30 7 HAMMER SabrinaHAMMER S. 7 5 MICHL KarinMICHL K. T11
A094 Sun, 13:30 7 BACHMAIER PaulaBACHMAIER P. 6 7 SCHNEEBERGER CatherineSCHNEEBERGER C. T12
A095 Sun, 13:30 7 SARAC BojanaSARAC B. 7 2 HELVIK IneHELVIK I. T10
A096 Sun, 13:30 7 ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y. 0 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T13

Winners Qualification

A081 Sat, 21:00 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 7 2 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T19
A082 Sat, 21:00 7 ZABEK MonikaZABEK M. 2 7 GRIM KristinaGRIM K. T02
A083 Sat, 21:00 7 ROCHA SaraROCHA S. 7 1 CISTERNINO SabrinaCISTERNINO S. T22
A084 Sat, 21:00 7 SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D. 7 5 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T05
A085 Sun, 10:00 7 FILLER PiaFILLER . 7 1 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T10
A086 Sun, 10:00 7 ROHMER Nathalie ROHMER N. 2 7 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T11
A087 Sun, 10:00 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 3 7 BAUMGARTNER SandraBAUMGARTNER S. T13
A088 Sun, 10:00 7 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 7 3 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T12

Losers Qualification

A097 Sun, 15:00 7 VON ROHR ClaudiaVON R. 5 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T12
A098 Sun, 15:00 7 FRANCO VaniaFRANCO V. 7 3 CISTERNINO SabrinaCISTERNINO S. T13
A099 Sun, 15:00 7 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 5 7 ZABEK MonikaZABEK M. T11
A100 Sun, 15:00 7 MEMIC HannanMEMIC H. 2 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T10
A101 Sun, 16:30 7 HAMMER SabrinaHAMMER S. 3 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T05
A102 Sun, 16:30 7 SCHNEEBERGER CatherineSCHNEEBERGER C. 2 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T07
A103 Sun, 16:30 7 SARAC BojanaSARAC B. 7 3 ROHMER Nathalie ROHMER N. T20
A104 Sun, 16:30 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 7 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T10

SE - Last 16

SE01 Sun, 18:00 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 7 5 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T11
SE02 Sun, 18:00 7 GRIM KristinaGRIM K. 7 3 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T10
SE03 Sun, 18:00 7 ROCHA SaraROCHA S. 2 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T12
SE04 Sun, 18:00 7 SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D. 2 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T07
SE05 Sun, 19:30 7 FILLER PiaFILLER . 7 3 FRANCO VaniaFRANCO V. T19
SE06 Sun, 19:30 7 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. 4 7 SARAC BojanaSARAC B. T12
SE07 Sun, 19:30 7 BAUMGARTNER SandraBAUMGARTNER S. 5 7 ZABEK MonikaZABEK M. T07
SE08 Sun, 19:30 7 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 6 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T20

SE - Quarter Finals

SE09 Sun, 21:00 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 7 2 GRIM KristinaGRIM K. T03
SE10 Sun, 21:00 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 7 3 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T04
SE11 Sun, 21:00 7 FILLER PiaFILLER . 5 7 SARAC BojanaSARAC B. T02
SE12 Sun, 21:00 7 ZABEK MonikaZABEK M. 6 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T08

SE - Semi Finals

SE13 Mon, 10:00 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 7 2 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T01
SE14 Mon, 10:00 7 SARAC BojanaSARAC B. 7 3 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T02

SE - Final

SE15 Mon, 12:00 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 7 1 SARAC BojanaSARAC B. T01