Menu

Euro Tour - Treviso Open

Draw & Results

Round 1

A001 - 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 0 0 Walkover
A002 Sat, 09:00 7 GARCIA MARTINEZ EncarnaGARCIA M. 1 7 STATECZNY DianaSTATECZNY D. T21
A003 Sat, 12:00 7 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 7 6 PEREZ FatimaPEREZ F. T21
A004 - 7 ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y. 0 0 Walkover
A005 - 7 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 0 0 Walkover
A006 Sat, 09:00 7 FURBERG LouiseFURBERG L. 7 4 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. T22
A007 Sat, 09:00 7 SARAC BojanaSARAC B. 7 1 SOLOVJEV ValentinaSOLOVJEV V. T24
A008 - 7 ROCHA SaraROCHA S. 0 0 Walkover
A009 - 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 0 0 Walkover
A010 Sat, 10:30 7 WILLAERTS Jolien D.WILLAERTS J. 2 7 VOLERY ChristineVOLERY C. T24
A011 Sat, 10:30 7 FACQUET SukmawatyFACQUET S. 5 7 SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D. T22
A012 - 7 VOLERY ShirinVOLERY S. 0 0 Walkover
A013 - 7 ROPERO Maria TeresaROPERO M. 0 0 Walkover
A014 Sat, 10:30 7 NGUYEN MyNGUYEN M. 7 1 ZABEK MonikaZABEK M. T23
A015 Sat, 10:30 7 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. 7 6 MARGETA MonikaMARGETA M. T21
A016 - 7 FILLER PiaFILLER . 0 0 Walkover
A017 - 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 0 0 Walkover
A018 Sat, 12:00 7 VERHAREN TaraVERHAREN T. 6 7 TORVUND NinaTORVUND N. T24
A019 - 7 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 0 0 Walkover
A020 - 7 BYSTRIANSKA EmíliaBYSTRIANSKA E. 0 0 Walkover
A021 - 7 ROHMER Nathalie ROHMER N. 0 0 Walkover
A022 Sat, 12:00 7 STADLER ChantalSTADLER C. 7 4 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. T23
A023 Sat, 09:00 7 ZURBUCHEN IngridZURBUCHEN I. 7 6 IANNINI SaraIANNINI S. T23
A024 - 7 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. 0 0 Walkover
A025 - 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 0 0 Walkover
A026 Sat, 13:30 7 BENDAVID KarineBENDAVID K. 1 7 KELLER Cindy CarmenKELLER C. T22
A027 Sat, 13:30 7 WITZEL Kim ChristinWITZEL K. 7 2 QIU EliseQIU E. T24
A028 - 7 FRANCO VaniaFRANCO V. 0 0 Walkover
A029 - 7 CISTERNINO SabrinaCISTERNINO S. 0 0 Walkover
A030 - 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 0 0 Walkover
A031 Sat, 13:30 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 7 6 GARLATTI Francesca GARLATTI . T23
A032 - 7 MATAS AmaliaMATAS A. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Sat, 15:00 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 5 7 STATECZNY DianaSTATECZNY D. T21
A034 Sat, 15:00 7 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 1 7 ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y. T24
A035 Sat, 15:00 7 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 5 7 FURBERG LouiseFURBERG L. T22
A036 Sat, 15:00 7 SARAC BojanaSARAC B. 1 7 ROCHA SaraROCHA S. T24
A037 Sat, 16:30 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 7 1 VOLERY ChristineVOLERY C. T23
A038 Sat, 16:30 7 SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D. 7 3 VOLERY ShirinVOLERY S. T22
A039 Sat, 16:30 7 ROPERO Maria TeresaROPERO M. 4 7 NGUYEN MyNGUYEN M. T24
A040 Sat, 16:30 7 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. 0 7 FILLER PiaFILLER . T23
A041 Sat, 18:00 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 7 3 TORVUND NinaTORVUND N. T23
A042 Sat, 18:00 7 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 6 7 BYSTRIANSKA EmíliaBYSTRIANSKA E. T21
A043 Sat, 18:00 7 ROHMER Nathalie ROHMER N. 7 2 STADLER ChantalSTADLER C. T22
A044 Sat, 18:00 7 ZURBUCHEN IngridZURBUCHEN I. 3 7 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T24
A045 Sat, 19:30 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 7 5 KELLER Cindy CarmenKELLER C. T23
A046 Sat, 19:30 7 WITZEL Kim ChristinWITZEL K. 7 3 FRANCO VaniaFRANCO V. T24
A047 Sat, 19:30 7 CISTERNINO SabrinaCISTERNINO S. 0 7 KAPLAN InaKAPLAN I. T22
A048 Sat, 19:30 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 1 7 MATAS AmaliaMATAS A. T21

Losers Round 1

A049 - 7 Walkover 0 0 GARCIA MARTINEZ EncarnaGARCIA M.
A050 - 7 PEREZ FatimaPEREZ F. 0 0 Walkover
A051 - 7 Walkover 0 0 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R.
A052 - 7 SOLOVJEV ValentinaSOLOVJEV V. 0 0 Walkover
A053 - 7 Walkover 0 0 WILLAERTS Jolien D.WILLAERTS J.
A054 - 7 FACQUET SukmawatyFACQUET S. 0 0 Walkover
A055 - 7 Walkover 0 0 ZABEK MonikaZABEK M.
A056 - 7 MARGETA MonikaMARGETA M. 0 0 Walkover
A057 - 7 Walkover 0 0 VERHAREN TaraVERHAREN T.
A058 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 7 Walkover 0 0 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F.
A060 - 7 IANNINI SaraIANNINI S. 0 0 Walkover
A061 - 7 Walkover 0 0 BENDAVID KarineBENDAVID K.
A062 - 7 QIU EliseQIU E. 0 0 Walkover
A063 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 7 GARLATTI Francesca GARLATTI . 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Sun, 09:00 7 GARCIA MARTINEZ EncarnaGARCIA M. 2 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T23
A066 Sun, 09:00 7 PEREZ FatimaPEREZ F. 7 6 CISTERNINO SabrinaCISTERNINO S. T21
A067 Sun, 09:00 7 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 6 7 FRANCO VaniaFRANCO V. T22
A068 Sun, 09:00 7 SOLOVJEV ValentinaSOLOVJEV V. 4 7 KELLER Cindy CarmenKELLER C. T24
A069 Sat, 23:45 7 WILLAERTS Jolien D.WILLAERTS J. 4 7 ZURBUCHEN IngridZURBUCHEN I. T21
A070 Sat, 23:45 7 FACQUET SukmawatyFACQUET S. 6 7 STADLER ChantalSTADLER C. T23
A071 Sat, 23:45 7 ZABEK MonikaZABEK M. 7 1 GABRIEL NataliaGABRIEL N. T22
A072 Sat, 23:45 7 MARGETA MonikaMARGETA M. 6 7 TORVUND NinaTORVUND N. T24
A073 Sat, 22:30 7 VERHAREN TaraVERHAREN T. 7 3 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. T21
A074 Sat, 22:30 7 Walkover 0 0 ROPERO Maria TeresaROPERO M.
A075 Sat, 22:30 7 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 7 5 VOLERY ShirinVOLERY S. T22
A076 Sat, 22:30 7 IANNINI SaraIANNINI S. 7 2 VOLERY ChristineVOLERY C. T23
A077 Sat, 21:00 7 BENDAVID KarineBENDAVID K. 1 7 SARAC BojanaSARAC B. T23
A078 Sat, 21:00 7 QIU EliseQIU E. 7 3 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T21
A079 Sat, 21:00 7 Walkover 0 0 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A.
A080 Sat, 21:00 7 GARLATTI Francesca GARLATTI . 6 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T22

Losers Round 3

A089 Sun, 13:30 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 7 3 PEREZ FatimaPEREZ F. T21
A090 Sun, 13:30 7 FRANCO VaniaFRANCO V. 7 6 KELLER Cindy CarmenKELLER C. T22
A091 Sun, 13:30 7 ZURBUCHEN IngridZURBUCHEN I. 1 7 STADLER ChantalSTADLER C. T24
A092 Sun, 13:30 7 ZABEK MonikaZABEK M. 7 6 TORVUND NinaTORVUND N. T23
A093 Sun, 15:00 7 VERHAREN TaraVERHAREN T. 2 7 ROPERO Maria TeresaROPERO M. T23
A094 Sun, 15:00 7 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 7 2 IANNINI SaraIANNINI S. T21
A095 Sun, 15:00 7 SARAC BojanaSARAC B. 7 2 QIU EliseQIU E. T22
A096 Sun, 15:00 7 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 2 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T24

Winners Qualification

A081 Sun, 10:30 7 STATECZNY DianaSTATECZNY D. 7 3 ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y. T22
A082 Sun, 10:30 7 FURBERG LouiseFURBERG L. 6 7 ROCHA SaraROCHA S. T23
A083 Sun, 10:30 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 3 7 SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D. T21
A084 Sun, 10:30 7 NGUYEN MyNGUYEN M. 6 7 FILLER PiaFILLER . T24
A085 Sun, 12:00 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 7 2 BYSTRIANSKA EmíliaBYSTRIANSKA E. T24
A086 Sun, 12:00 7 ROHMER Nathalie ROHMER N. 3 7 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T22
A087 Sun, 12:00 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 4 7 WITZEL Kim ChristinWITZEL K. T23
A088 Sun, 12:00 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 6 7 MATAS AmaliaMATAS A. T21

Losers Qualification

A097 Sun, 18:00 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 7 6 NGUYEN MyNGUYEN M. T19
A098 Sun, 18:00 7 FRANCO VaniaFRANCO V. 2 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T17
A099 Sun, 18:00 7 STADLER ChantalSTADLER C. 5 7 FURBERG LouiseFURBERG L. T23
A100 Sun, 18:00 7 ZABEK MonikaZABEK M. 7 3 ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y. T21
A101 Sun, 18:00 7 ROPERO Maria TeresaROPERO M. 3 7 KAPLAN InaKAPLAN I. T22
A102 Sun, 18:00 7 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 4 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T24
A103 Sun, 18:00 7 SARAC BojanaSARAC B. 7 3 ROHMER Nathalie ROHMER N. T18
A104 Sun, 18:00 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 7 2 BYSTRIANSKA EmíliaBYSTRIANSKA E. T20

SE - Last 16

SE01 Sun, 20:00 7 STATECZNY DianaSTATECZNY D. 7 5 KAPLAN InaKAPLAN I. T19
SE02 Sun, 20:00 7 ROCHA SaraROCHA S. 7 6 SARAC BojanaSARAC B. T22
SE03 Sun, 20:00 7 SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D. 5 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T20
SE04 Sun, 20:00 7 FILLER PiaFILLER . 4 7 FURBERG LouiseFURBERG L. T18
SE05 Sun, 20:00 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 7 5 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T17
SE06 Sun, 20:00 7 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. 7 1 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T21
SE07 Sun, 20:00 7 WITZEL Kim ChristinWITZEL K. 7 4 ZABEK MonikaZABEK M. T23
SE08 Sun, 20:00 7 MATAS AmaliaMATAS A. 6 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T24

SE - Quarter Finals

SE09 Sun, 22:00 7 STATECZNY DianaSTATECZNY D. 2 7 ROCHA SaraROCHA S. T18
SE10 Sun, 22:00 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 3 7 FURBERG LouiseFURBERG L. T17
SE11 Sun, 22:00 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 1 7 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T20
SE12 Sun, 22:00 7 WITZEL Kim ChristinWITZEL K. 4 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T19

SE - Semi Finals

SE13 Mon, 10:00 7 ROCHA SaraROCHA S. 7 3 FURBERG LouiseFURBERG L. T01
SE14 Mon, 10:00 7 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. 3 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T02

SE - Final

SE15 Mon, 12:00 7 ROCHA SaraROCHA S. 5 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T01