Menu

Euro-Tour Austria - Sankt Johann im Pongau

Draw & Results

Round 1

A001 - ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
0
0
Walkover
A002 Sat, 09:00 STEINMETZ DeniseSTEINMETZ D.
7
0
KNAPP SeychelyneKNAPP S.
A003 - GASPAR YiniGASPAR Y.
0
0
Walkover
A004 - MICHL KarinMICHL K.
0
0
Walkover
A005 - ROCHA SaraROCHA S.
0
0
Walkover
A006 - WINKLER MarionWINKLER M.
0
0
Walkover
A007 Sat, 09:00 BACHMAIER PaulaBACHMAIER P.
1
7
KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E.
A008 - ZLATEVA KristinaZLATEVA K.
0
0
Walkover
A009 - GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
0
0
Walkover
A010 Sat, 09:00 SARAC BojanaSARAC B.
7
2
VOLERY ShirinVOLERY S.
A011 - KUSTOS BeatrixKUSTOS B.
0
0
Walkover
A012 - GRIM KristinaGRIM K.
0
0
Walkover
A013 - ZABEK MonikaZABEK M.
0
0
Walkover
A014 - BAK EwaBAK E.
0
0
Walkover
A015 Sat, 09:00 HOLIEVA DariaHOLIEVA D.
2
7
STATECZNY DianaSTATECZNY D.
A016 - HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V.
0
0
Walkover
A017 - KAPLAN InaKAPLAN I.
0
0
Walkover
A018 Sat, 09:00 LACKA IzaLACKA I.
7
4
TRUSHEVSKAIA Valeriia TRUSHEVSKAIA V.
A019 - MASKOVA EvaMASKOVA E.
0
0
Walkover
A020 - KAPELLER SarahKAPELLER S.
0
0
Walkover
A021 - PIJPERS LynnPIJPERS L.
0
0
Walkover
A022 - SOLOVJEV ValentinaSOLOVJEV V.
0
0
Walkover
A023 Sat, 09:00 STADLER ChantalSTADLER C.
7
2
STEINLAGE ChristineSTEINLAGE C.
A024 - FRANCO VaniaFRANCO V.
0
0
Walkover
A025 - FILLER PiaFILLER .
0
0
Walkover
A026 Sat, 09:00 ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y.
5
7
PRIMUS LenaPRIMUS L.
A027 - RIEGLER AnnaRIEGLER A.
0
0
Walkover
A028 - ROHMER Nathalie ROHMER N.
0
0
Walkover
A029 - MATAS AmaliaMATAS A.
0
0
Walkover
A030 - GLATZ SigridGLATZ S.
0
0
Walkover
A031 Sat, 09:00 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T.
7
1
BRUNNER MelanieBRUNNER M.
A032 - VOGELMANN TinaVOGELMANN T.
0
0
Walkover

Winners Round 1

A033 Sat, 11:00 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
7
4
STEINMETZ DeniseSTEINMETZ D.
A034 Sat, 09:00 GASPAR YiniGASPAR Y.
4
7
MICHL KarinMICHL K.
A035 Sat, 09:00 ROCHA SaraROCHA S.
7
3
WINKLER MarionWINKLER M.
A036 Sat, 11:00 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E.
4
7
ZLATEVA KristinaZLATEVA K.
A037 Sat, 11:00 GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
7
5
SARAC BojanaSARAC B.
A038 Sat, 09:00 KUSTOS BeatrixKUSTOS B.
7
6
GRIM KristinaGRIM K.
A039 Sat, 09:00 ZABEK MonikaZABEK M.
7
6
BAK EwaBAK E.
A040 Sat, 11:00 STATECZNY DianaSTATECZNY D.
7
4
HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V.
A041 Sat, 11:00 KAPLAN InaKAPLAN I.
7
1
LACKA IzaLACKA I.
A042 Sat, 11:00 MASKOVA EvaMASKOVA E.
7
6
KAPELLER SarahKAPELLER S.
A043 Sat, 11:00 PIJPERS LynnPIJPERS L.
7
6
SOLOVJEV ValentinaSOLOVJEV V.
A044 Sat, 11:00 STADLER ChantalSTADLER C.
7
3
FRANCO VaniaFRANCO V.
A045 Sat, 11:00 FILLER PiaFILLER .
5
7
PRIMUS LenaPRIMUS L.
A046 Sat, 11:00 RIEGLER AnnaRIEGLER A.
6
7
ROHMER Nathalie ROHMER N.
A047 Sat, 11:00 MATAS AmaliaMATAS A.
7
5
GLATZ SigridGLATZ S.
A048 Sat, 11:00 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T.
7
5
VOGELMANN TinaVOGELMANN T.

Losers Round 1

A049 - Walkover
0
0
KNAPP SeychelyneKNAPP S.
A050 - Walkover
0
0
Walkover
A051 - Walkover
0
0
Walkover
A052 - BACHMAIER PaulaBACHMAIER P.
0
0
Walkover
A053 - Walkover
0
0
VOLERY ShirinVOLERY S.
A054 - Walkover
0
0
Walkover
A055 - Walkover
0
0
Walkover
A056 - HOLIEVA DariaHOLIEVA D.
0
0
Walkover
A057 - Walkover
0
0
TRUSHEVSKAIA Valeriia TRUSHEVSKAIA V.
A058 - Walkover
0
0
Walkover
A059 - Walkover
0
0
Walkover
A060 - STEINLAGE ChristineSTEINLAGE C.
0
0
Walkover
A061 - Walkover
0
0
ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y.
A062 - Walkover
0
0
Walkover
A063 - Walkover
0
0
Walkover
A064 - BRUNNER MelanieBRUNNER M.
0
0
Walkover

Losers Round 2

A065 Sat, 13:00 KNAPP SeychelyneKNAPP S.
1
7
VOGELMANN TinaVOGELMANN T.
A066 - Walkover
0
0
GLATZ SigridGLATZ S.
A067 - Walkover
0
0
RIEGLER AnnaRIEGLER A.
A068 Sat, 13:00 BACHMAIER PaulaBACHMAIER P.
2
7
FILLER PiaFILLER .
A069 Sat, 13:00 VOLERY ShirinVOLERY S.
3
7
FRANCO VaniaFRANCO V.
A070 - Walkover
0
0
SOLOVJEV ValentinaSOLOVJEV V.
A071 - Walkover
0
0
KAPELLER SarahKAPELLER S.
A072 Sat, 13:00 HOLIEVA DariaHOLIEVA D.
7
3
LACKA IzaLACKA I.
A073 Sat, 13:00 TRUSHEVSKAIA Valeriia TRUSHEVSKAIA V.
4
7
HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V.
A074 - Walkover
0
0
BAK EwaBAK E.
A075 - Walkover
0
0
GRIM KristinaGRIM K.
A076 Sat, 13:00 STEINLAGE ChristineSTEINLAGE C.
3
7
SARAC BojanaSARAC B.
A077 Sat, 13:00 ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y.
3
7
KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E.
A078 - Walkover
0
0
WINKLER MarionWINKLER M.
A079 - Walkover
0
0
GASPAR YiniGASPAR Y.
A080 Sat, 13:00 BRUNNER MelanieBRUNNER M.
5
7
STEINMETZ DeniseSTEINMETZ D.

Losers Round 3

A089 Sat, 17:00 VOGELMANN TinaVOGELMANN T.
7
3
GLATZ SigridGLATZ S.
A090 Sat, 17:00 RIEGLER AnnaRIEGLER A.
5
7
FILLER PiaFILLER .
A091 Sat, 17:00 FRANCO VaniaFRANCO V.
7
0
SOLOVJEV ValentinaSOLOVJEV V.
A092 Sat, 17:00 KAPELLER SarahKAPELLER S.
7
4
HOLIEVA DariaHOLIEVA D.
A093 Sat, 17:00 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V.
3
7
BAK EwaBAK E.
A094 Sat, 17:00 GRIM KristinaGRIM K.
7
4
SARAC BojanaSARAC B.
A095 Sat, 17:00 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E.
7
1
WINKLER MarionWINKLER M.
A096 Sat, 17:00 GASPAR YiniGASPAR Y.
3
7
STEINMETZ DeniseSTEINMETZ D.

Winners Qualification

A081 Sat, 17:00 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
7
4
MICHL KarinMICHL K.
A082 Sat, 17:00 ROCHA SaraROCHA S.
6
7
ZLATEVA KristinaZLATEVA K.
A083 Sat, 17:00 GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
7
1
KUSTOS BeatrixKUSTOS B.
A084 Sat, 17:00 ZABEK MonikaZABEK M.
7
4
STATECZNY DianaSTATECZNY D.
A085 Sat, 17:00 KAPLAN InaKAPLAN I.
7
1
MASKOVA EvaMASKOVA E.
A086 Sat, 17:00 PIJPERS LynnPIJPERS L.
5
7
STADLER ChantalSTADLER C.
A087 Sat, 17:00 PRIMUS LenaPRIMUS L.
7
4
ROHMER Nathalie ROHMER N.
A088 Sat, 17:00 MATAS AmaliaMATAS A.
7
6
RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T.

Losers Qualification

A097 Sat, 19:00 VOGELMANN TinaVOGELMANN T.
6
7
KUSTOS BeatrixKUSTOS B.
A098 Sat, 19:00 FILLER PiaFILLER .
7
6
STATECZNY DianaSTATECZNY D.
A099 Sat, 19:00 FRANCO VaniaFRANCO V.
5
7
MICHL KarinMICHL K.
A100 Sat, 19:00 KAPELLER SarahKAPELLER S.
4
7
ROCHA SaraROCHA S.
A101 Sat, 21:00 BAK EwaBAK E.
7
4
ROHMER Nathalie ROHMER N. T17
A102 Sat, 21:00 GRIM KristinaGRIM K.
7
2
RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T20
A103 Sat, 21:00 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E.
7
2
MASKOVA EvaMASKOVA E. T18
A104 Sat, 21:00 STEINMETZ DeniseSTEINMETZ D.
7
3
PIJPERS LynnPIJPERS L. T19

SE - Last 16

SE01 Sun, 09:00 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
2
7
KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T12
SE02 Sun, 09:00 ZLATEVA KristinaZLATEVA K.
7
0
STEINMETZ DeniseSTEINMETZ D. T11
SE03 Sun, 09:00 GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
7
5
GRIM KristinaGRIM K. T16
SE04 Sun, 09:00 ZABEK MonikaZABEK M.
7
3
ROCHA SaraROCHA S. T19
SE05 Sun, 09:00 KAPLAN InaKAPLAN I.
4
7
FILLER PiaFILLER . T10
SE06 Sun, 09:00 STADLER ChantalSTADLER C.
7
5
BAK EwaBAK E. T13
SE07 Sun, 09:00 PRIMUS LenaPRIMUS L.
7
6
MICHL KarinMICHL K. T18
SE08 Sun, 09:00 MATAS AmaliaMATAS A.
7
4
KUSTOS BeatrixKUSTOS B. T15

SE - Quarter Finals

SE09 Sun, 11:00 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E.
5
7
ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T14
SE10 Sun, 11:00 GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
7
5
ZABEK MonikaZABEK M. T20
SE11 Sun, 11:00 FILLER PiaFILLER .
7
4
STADLER ChantalSTADLER C. T18
SE12 Sun, 11:00 PRIMUS LenaPRIMUS L.
6
7
MATAS AmaliaMATAS A. T16

SE - Semi Finals

SE13 Sun, 13:30 ZLATEVA KristinaZLATEVA K.
6
7
GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T02
SE14 Sun, 13:30 FILLER PiaFILLER .
7
5
MATAS AmaliaMATAS A. T03

SE - Final

SE15 Sun, 15:00 GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
7
5
FILLER PiaFILLER . T01