Menu

Euro Tour - Sankt Johann Open

Draw & Results

Round 1

A001 - 9 ALCAIDE DavidALCAIDE D. 0 0 Walkover
A002 Fri, 09:00 9 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. DIS 0 NUNEZ IvanNUNEZ I. T03
A003 Fri, 09:00 9 BLACHOWSKI PawelBLACHOWSKI P. 9 5 CROMEN MichaelCROMEN M. T04
A004 Fri, 09:00 9 HARDTKE MarkusHARDTKE M. 9 2 FUEHRLINGER MarkusFUEHRLINGER M. T05
A005 Fri, 09:00 9 JUNGO DimitriJUNGO D. 9 2 HARDTKE MatthiasHARDTKE M. T02
A006 Fri, 09:00 9 MOLNAR Laszlo MilanMOLNAR L. 2 9 KUCKHERM LarsKUCKHERM L. T08
A007 Fri, 09:00 9 ZAPPI SimoneZAPPI S. 9 8 PUTSCHE JannikPUTSCHE J. T11
A008 Fri, 09:00 9 DORENBURG MarcoDORENBURG M. 3 DIS LARSSON DavidLARSSON D. T18
A009 Fri, 09:00 9 REGLI RonaldREGLI R. 9 7 MENN LucaMENN L. T20
A010 Fri, 09:00 9 SKOWERSKI KarolSKOWERSKI K. 9 1 VOLLMER MichaelVOLLMER M. T21
A011 Fri, 09:00 9 RYWOTZKI JörgRYWOTZKI J. 9 8 GRAFF AndreasGRAFF A. T22
A012 Fri, 09:00 9 ALNAR MustafaALNAR M. 9 5 KOSC MarekKOSC M. T13
A013 Fri, 09:00 9 PRIES DennisPRIES D. 7 9 KURAL SzymonKURAL S. T09
A014 Fri, 09:00 9 DERVISIS FragkiskosDERVISIS F. 6 9 LASZLO DanielLASZLO D. T10
A015 Fri, 09:00 9 SANDERSON ElliottSANDERSON E. 9 6 STETTINGER GeorgSTETTINGER G. T19
A016 Fri, 09:00 9 SZEWCZYK WojciechSZEWCZYK W. 9 2 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T12
B001 - 9 GRABE DenisGRABE D. 0 0 Walkover
B002 Fri, 09:00 9 JOVCHEVSKI MartinJOVCHEVSKI M. 9 5 ASCHAUER ErnstASCHAUER E. T14
B003 Fri, 09:00 9 HOLIEV SerhiiHOLIEV S. 6 9 FRIESENEGGER MarkusFRIESENEGGER M. T07
B004 Fri, 09:00 9 HUBER StefanHUBER S. 8 9 ALAMERI AbdullaALAMERI A. T01
B005 Fri, 09:00 9 GLONT Flavian IonutGLONT F. 9 3 SOLYMOSI GaborSOLYMOSI G. T17
B006 Fri, 09:00 9 PRITSCHOW FabianPRITSCHOW F. 7 9 CORRIERI DanieleCORRIERI D. T06
B007 Fri, 10:30 9 MAZIBORSKY MarioMAZIBORSKY M. 1 9 ORTMANN OliverORTMANN O. T14
B008 Fri, 10:30 9 EKONOMOPOULOS NikosEKONOMOPOULOS N. 9 6 SASSMANN RattapolSASSMANN R. T17
B009 Fri, 10:30 9 MACIOL DanielMACIOL D. 9 4 SANLISOY OsmanSANLISOY O. T09
B010 Fri, 10:30 9 DANIEL KonradDANIEL K. DIS 0 VAN LIEROP JanVAN L.
B011 Fri, 10:30 9 OLECH MichalOLECH M. 8 9 TSERETELI ZurabTSERETELI Z. T21
B012 Fri, 10:30 9 REISCHL MarkusREISCHL M. 9 7 MATLOUB AlbairMATLOUB A. T16
B013 Fri, 10:30 9 KOPF MathiasKOPF M. 7 9 RESHAT Meric RESHAT M. T12
B014 Fri, 10:30 9 HOEBERL GeorgHOEBERL G. 2 9 BARTOL RobertoBARTOL R. T08
B015 Fri, 10:30 9 YIP Kin lingYIP K. 9 5 HAJŠMAN LadislavHAJŠMAN L. T01
B016 - 9 FORTUNSKI MieszkoFORTUNSKI M. 0 0 Walkover
C001 - 9 SANCHEZ RUIZ FranciscoSANCHEZ R. 0 0 Walkover
C002 Fri, 09:00 9 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. 5 9 SCHNEIDER MichaelSCHNEIDER M. T16
C003 Fri, 10:30 9 DINCER RamazanDINCER R. 9 4 RUDSHAVN Ole KristianRUDSHAVN O. T11
C004 Fri, 10:30 9 GEORGIEV GeorgiGEORGIEV G. 0 DIS COELHO IvanCOELHO I.
C005 Fri, 10:30 9 CANDELA FrancescoCANDELA F. 9 6 SKONECZNY MariuszSKONECZNY M. T19
C006 Fri, 10:30 9 ZUERCHER SandroZUERCHER S. 8 9 MONTALBANO AURELIOMONTALBANO A. T18
C007 Fri, 10:30 9 PONGERS QuintenPONGERS Q. 8 9 LABUTIS PijusLABUTIS P. T03
C008 Fri, 10:30 9 SOUQUET RalfSOUQUET R. 9 2 BRZEKOWSKI ArkadiuszBRZEKOWSKI A. T02
C009 Fri, 10:30 9 DELGADO Jose AlbertoDELGADO J. 6 9 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T13
C010 Fri, 10:30 9 STANKIEWICZ AdamSTANKIEWICZ A. 9 5 ZOIDIS VasileiosZOIDIS V. T20
C011 Fri, 09:00 9 BAKHTAOUI AyoubBAKHTAOUI . 8 9 LUDWIG Sebastian LUDWIG . T15
C012 Fri, 10:30 9 CASTALDI ClaytonCASTALDI C. 0 DIS ECHEVERRIA Iker AndoniECHEVERRIA I.
C013 Fri, 12:00 9 REDŽIĆ Edin REDŽIĆ E. 9 7 WICH MichaelWICH M. T02
C014 Fri, 12:00 9 GOMEZ VincentGOMEZ V. 4 9 AKDAG RamazanAKDAG R. T07
C015 Fri, 12:00 9 VANDENBUSSCHE AnthonyVANDENBUSSCHE A. 6 9 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T16
C016 Fri, 12:00 9 BIJSTERBOSCH MarcBIJSTERBOSCH M. 9 2 AMOYO DenverAMOYO D. T18
D001 - 9 FILLER JoshuaFILLER J. 0 0 Walkover
D002 Fri, 12:00 9 GULIĆ MarioGULIĆ M. 5 9 LOUKATOS DimitrisLOUKATOS D. T08
D003 Fri, 12:00 9 MILIOLI Andrea MILIOLI . 3 9 AARTS IvoAARTS I. T11
D004 Fri, 12:00 9 RIZZOTTI ChristophRIZZOTTI C. 2 9 ASCHAUER ThomasASCHAUER T. T03
D005 Fri, 12:00 9 JOOS SteffenJOOS S. 9 4 LEDO CarlosLEDO C. T15
D006 Fri, 12:00 9 MAKENDJIEV MilchoMAKENDJIEV M. 3 9 MAJID ImranMAJID I. T19
D007 Fri, 12:00 9 BAKKER NormanBAKKER N. 5 9 HOISS TobiasHOISS T. T06
D008 Fri, 10:30 9 SNIEGOCKI MateuszSNIEGOCKI M. 9 1 TOMECEK MilanTOMECEK M. T06
D009 Fri, 12:00 9 BABICA RadoslawBABICA R. 9 3 MATRIZI ArjanMATRIZI A. T09
D010 Fri, 10:30 9 IP TUNG PONGIP TUNG P. 9 6 KHUNDADZE SabaKHUNDADZE S. T04
D011 Fri, 12:00 9 DAYDAT MuhummedDAYDAT M. 8 9 ÖZKUTAYLI EfeÖZKUTAYLI E. T10
D012 Fri, 10:30 9 DWIKAT Nasser DWIKAT . DIS 3 TEBER TayfunTEBER T. T20
D013 Fri, 12:00 9 KLASOVIC AndrejaKLASOVIC A. 4 9 BELHASSEN BenjaminBELHASSEN B. T05
D014 Fri, 12:00 9 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 9 0 KRAMER MartinKRAMER M. T14
D015 Fri, 12:00 9 SIEKKINEN JaniSIEKKINEN J. 5 9 SOUTO JonasSOUTO J. T22
D016 Fri, 12:00 9 JUSZCZYSZYN KonradJUSZCZYSZYN K. 9 2 ZEILERMAYR HermannZEILERMAYR H. T17
E001 - 9 KAZAKIS AlexanderKAZAKIS A. 0 0 Walkover
E002 Fri, 13:30 9 CASTELEIN CliffCASTELEIN C. 9 2 NEGLEIN FabianNEGLEIN F. T05
E003 Fri, 13:30 9 NEVES PedroNEVES P. 8 9 URBAN PetrURBAN P. T07
E004 Fri, 13:30 9 EBERT ClemensEBERT C. 6 9 ZALMAN DavidZALMAN D. T14
E005 Fri, 13:30 9 HRYB DzmitryHRYB D. 7 9 DEISENRIEDER DominikDEISENRIEDER . T09
E006 Fri, 13:30 9 DOCAMPO Ruben OmarDOCAMPO R. 9 4 ZIGAHN RalfZIGAHN R. T06
E007 Fri, 13:30 9 SIAMPANIS DimitriosSIAMPANIS D. DIS 0 ESTEBAN LOSADA PabloESTEBAN L. T10
E008 Fri, 12:00 9 SCHJETNE MatsSCHJETNE M. 6 9 LANNOYE KevinLANNOYE K. T13
E009 Fri, 12:00 9 PECELJ AleksaPECELJ A. 9 0 MRNKA RalfMRNKA R. T20
E010 Fri, 12:00 9 SILVA MiquelSILVA M. 9 2 KACZKOWSKI MichalKACZKOWSKI M. T12
E011 Fri, 13:30 9 SAWICKI JakubSAWICKI J. 9 8 VULCHEV MarioVULCHEV M. T20
E012 Fri, 13:30 9 DRENTH MichelDRENTH M. 7 9 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T16
E013 Fri, 13:30 9 KIRIAKIDIS AnastasiosKIRIAKIDIS A. 9 8 WATZINGER ChristophWATZINGER C. T13
E014 Fri, 13:30 9 SOBIECH DawidSOBIECH D. 4 9 PETRONI FabioPETRONI F. T02
E015 Fri, 12:00 9 ELLMER PatrickELLMER P. 0 DIS WIEME OliverWIEME O.
E016 Fri, 13:30 9 HOHMANN ThorstenHOHMANN T. 9 0 SAMMARINI ElioSAMMARINI E. T15
F001 - 9 SZOLNOKI OliverSZOLNOKI O. 0 0 Walkover
F002 Fri, 13:30 9 MESSINGSCHLAGER MarkusMESSINGSCHLAGER M. 9 8 KORNMESSER JonasKORNMESSER J. T11
F003 Fri, 13:30 9 HOLLENSTEIN LorenzHOLLENSTEIN L. 9 2 ALHADIDI MohamadALHADIDI M. T22
F004 Fri, 13:30 9 WALLNER JohannWALLNER J. 3 9 LO Ho SumLO Ho S. T03
F005 Fri, 13:30 9 DRAGO TonyDRAGO T. 5 9 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T01
F006 Fri, 13:30 9 KONT SanderKONT S. 9 5 ROTHKAMP AndreasROTHKAMP . T19
F007 Fri, 15:00 9 HALLIDAY RichardHALLIDAY R. 1 9 ALYOUSEF AbdullahALYOUSEF A. T22
F008 Fri, 13:30 9 SPAHIU BesarSPAHIU B. 5 9 KULOYANTS ValeryKULOYANTS V. T12
F009 Fri, 15:00 9 HYBLER RomanHYBLER R. 9 6 PAPAGEORGIOU ChristosPAPAGEORGIOU C. T05
F010 Fri, 15:00 9 AFRENIE CristianAFRENIE C. 0 9 HORT BenediktHORT B. T12
F011 Fri, 15:00 9 ARNOLD ThomasARNOLD T. DIS 3 SPITZKY MarcoSPITZKY M. T02
F012 Fri, 13:30 9 WOLTERS JozefWOLTERS J. 5 9 IONESCU AndreiIONESCU A. T21
F013 Fri, 13:30 9 ABIVEN JohnABIVEN J. 9 3 ARDA DavidARDA D. T17
F014 Fri, 12:00 9 REMPE JanREMPE J. 9 3 KOHLHOFER PeterKOHLHOFER P. T04
F015 Fri, 15:00 9 PICHLER EmanuelPICHLER E. 3 DIS ALIANE AnwarALIANE A. T19
F016 Fri, 15:00 9 HE MarioHE Mario . 0 FF PARRA SANCHEZ Pascual PARRA S.
G001 - 9 KACI EklentKACI E. 0 0 Walkover
G002 Fri, 15:00 9 ALSHYADI AljulandaALSHYADI A. 4 9 BATKOWSKI SebastianBATKOWSKI S. T01
G003 Fri, 13:30 9 WANSNER AndreWANSNER A. 9 4 TSCHÄPPÄT JulienTSCHÄPPÄT J. T04
G004 Fri, 15:00 9 EXPOSITO Juan CarlosEXPOSITO J. 9 1 MOUNTAIN PatrickMOUNTAIN P. T09
G005 Fri, 15:00 9 POSCHL ThomasPOSCHL T. 3 9 POLACH JaroslavPOLACH J. T17
G006 Fri, 15:00 9 HAMID HervisHAMID H. 4 9 SURDEA CristianSURDEA C. T08
G007 Fri, 15:00 9 SOUFI MohammadSOUFI M. 9 2 VASILJKOVIC ZoranVASILJKOVIC Z. T16
G008 Fri, 15:00 9 PEHLIVANOVIC SanjinPEHLIVANOVIC S. 9 3 MRVA KristianMRVA K. T04
G009 Fri, 15:00 9 BONGERS TobiasBONGERS T. 9 4 MONTANARI LucaMONTANARI L. T03
G010 Fri, 13:30 9 MELKONYAN BabkenMELKONYAN B. 5 9 TURKOWSKI MichałTURKOWSKI M. T18
G011 Fri, 16:30 9 KEMETER VolkerKEMETER V. 3 9 BENKO MaksBENKO M. T14
G012 Fri, 15:00 9 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. 7 9 ROMPPANEN RikuROMPPANEN R. T21
G013 Fri, 16:30 9 GUTTENBERGER DanielGUTTENBERGER D. 9 6 YILMAZ AtillaYILMAZ A. T06
G014 Fri, 16:30 9 PIERGIOVANNI DavyPIERGIOVANNI D. 9 0 KÜRSCHNER EnricoKÜRSCHNER E. T19
G015 Fri, 16:30 9 JESZBERGER SteffenJESZBERGER S. 6 9 LAGUNAS SergioLAGUNAS S. T17
G016 Fri, 16:30 9 FEIJEN NielsFEIJEN N. 9 1 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T22
H001 - 9 LECHNER MaximilianLECHNER M. 0 0 Walkover
H002 Fri, 15:00 9 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. DIS 0 PFISTERMÜLLER MarkusPFISTERMÜLLER M.
H003 Fri, 15:00 9 KOVAC LukasKOVAC L. 9 4 SAADAWY MohseinSAADAWY M. T15
H004 Fri, 16:30 9 GAVENCIAK MichalGAVENCIAK M. 9 3 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T03
H005 Fri, 15:00 9 ROMPPANEN EeroROMPPANEN E. 2 9 YAGLI MuhsinYAGLI M. T14
H006 Fri, 15:00 9 VARGA BenceVARGA B. 9 1 ROSSEEL DavyROSSEEL D. T06
H007 Fri, 15:00 9 HORSUNS AleksandrsHORSUNS A. 1 9 MAKKONEN PetriMAKKONEN P. T11
H008 Fri, 16:30 9 KONIAR JakubKONIAR J. 9 6 VATANSEVER IbrahimVATANSEVER I. T04
H009 Fri, 16:30 9 KAPLAN TomaszKAPLAN T. 9 2 PRADO Jose LuisPRADO J. T21
H010 Fri, 16:30 9 DANIEL AndreasDANIEL A. 9 5 DE SANTIS DavideDE SANTIS D. T10
H011 Fri, 16:30 9 FACQUET VincentFACQUET V. DIS 3 CHARLAFTIS YiannisCHARLAFTIS Y. T09
H012 Fri, 15:00 9 FIEBIG MarkusFIEBIG M. 9 7 PANDUR MirzetPANDUR M. T18
H013 Fri, 16:30 9 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 9 6 VLASSIDIS XanthosVLASSIDIS X. T11
H014 Fri, 16:30 9 SINI DavideSINI D. 9 1 HAUSBACHER KlausHAUSBACHER K. T20
H015 Fri, 15:00 9 MOROZ MykolaMOROZ M. 9 2 GUGGEMOS Florian GUGGEMOS . T10
H016 Fri, 16:30 9 ZIELINSKI WiktorZIELINSKI W. 9 1 SABER CHERIF WissemSABER C. T15

Winners Round 1

A017 Fri, 18:00 9 ALCAIDE DavidALCAIDE D. 9 7 NUNEZ IvanNUNEZ I. T10
A018 Fri, 18:00 9 BLACHOWSKI PawelBLACHOWSKI P. 9 6 HARDTKE MarkusHARDTKE M. T22
A019 Fri, 18:00 9 JUNGO DimitriJUNGO D. 9 5 KUCKHERM LarsKUCKHERM L. T18
A020 Fri, 18:00 9 ZAPPI SimoneZAPPI S. 9 7 DORENBURG MarcoDORENBURG M. T12
A021 Fri, 16:30 9 REGLI RonaldREGLI R. 9 2 SKOWERSKI KarolSKOWERSKI K. T18
A022 Fri, 16:30 9 RYWOTZKI JörgRYWOTZKI J. 2 9 ALNAR MustafaALNAR M. T08
A023 Fri, 16:30 9 KURAL SzymonKURAL S. 9 5 LASZLO DanielLASZLO D. T01
A024 Fri, 16:30 9 SANDERSON ElliottSANDERSON E. 8 9 SZEWCZYK WojciechSZEWCZYK W. T05
B017 Fri, 16:30 9 GRABE DenisGRABE D. 9 2 JOVCHEVSKI MartinJOVCHEVSKI M. T09
B018 Fri, 18:00 9 FRIESENEGGER MarkusFRIESENEGGER M. 9 8 ALAMERI AbdullaALAMERI A. T09
B019 Fri, 16:30 9 GLONT Flavian IonutGLONT F. 6 9 CORRIERI DanieleCORRIERI D. T16
B020 Fri, 18:00 9 ORTMANN OliverORTMANN O. 5 9 EKONOMOPOULOS NikosEKONOMOPOULOS N. T02
B021 Fri, 18:00 9 MACIOL DanielMACIOL D. 9 5 VAN LIEROP JanVAN L. T04
B022 Fri, 16:30 9 TSERETELI ZurabTSERETELI Z. 3 9 REISCHL MarkusREISCHL M. T07
B023 Fri, 18:00 9 RESHAT Meric RESHAT M. 4 9 BARTOL RobertoBARTOL R. T14
B024 Fri, 16:30 9 YIP Kin lingYIP K. 7 9 FORTUNSKI MieszkoFORTUNSKI M. T02
C017 Fri, 18:00 9 SANCHEZ RUIZ FranciscoSANCHEZ R. 9 6 SCHNEIDER MichaelSCHNEIDER M. T17
C018 Fri, 16:30 9 DINCER RamazanDINCER R. 9 6 GEORGIEV GeorgiGEORGIEV G. T13
C019 Fri, 18:00 9 CANDELA FrancescoCANDELA F. 9 3 MONTALBANO AURELIOMONTALBANO A. T21
C020 Fri, 18:00 9 LABUTIS PijusLABUTIS P. 9 7 SOUQUET RalfSOUQUET R. T20
C021 Fri, 18:00 9 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. 9 4 STANKIEWICZ AdamSTANKIEWICZ A. T07
C022 Fri, 18:00 9 LUDWIG Sebastian LUDWIG . 9 4 CASTALDI ClaytonCASTALDI C. T13
C023 Fri, 19:30 9 REDŽIĆ Edin REDŽIĆ E. 4 9 AKDAG RamazanAKDAG R. T15
C024 Fri, 19:30 9 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 7 9 BIJSTERBOSCH MarcBIJSTERBOSCH M. T12
D017 Fri, 19:30 9 FILLER JoshuaFILLER J. 9 6 LOUKATOS DimitrisLOUKATOS D. T03
D018 Fri, 19:30 9 AARTS IvoAARTS I. 9 3 ASCHAUER ThomasASCHAUER T. T04
D019 Fri, 18:00 9 JOOS SteffenJOOS S. 2 9 MAJID ImranMAJID I. T03
D020 Fri, 19:30 9 HOISS TobiasHOISS T. 5 9 SNIEGOCKI MateuszSNIEGOCKI M. T19
D021 Fri, 18:00 9 BABICA RadoslawBABICA R. 9 3 IP TUNG PONGIP TUNG P. T19
D022 Fri, 19:30 9 ÖZKUTAYLI EfeÖZKUTAYLI E. 9 7 TEBER TayfunTEBER T. T08
D023 Fri, 19:30 9 BELHASSEN BenjaminBELHASSEN B. 9 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T05
D024 Fri, 18:00 9 SOUTO JonasSOUTO J. 9 6 JUSZCZYSZYN KonradJUSZCZYSZYN K. T06
E017 Fri, 19:30 9 KAZAKIS AlexanderKAZAKIS A. 7 9 CASTELEIN CliffCASTELEIN C. T21
E018 Fri, 19:30 9 URBAN PetrURBAN P. 9 2 ZALMAN DavidZALMAN D. T14
E019 Fri, 18:00 9 DEISENRIEDER DominikDEISENRIEDER . 6 9 DOCAMPO Ruben OmarDOCAMPO R. T16
E020 Fri, 18:00 9 ESTEBAN LOSADA PabloESTEBAN L. DIS 0 LANNOYE KevinLANNOYE K.
E021 Fri, 18:00 9 PECELJ AleksaPECELJ A. 9 6 SILVA MiquelSILVA M. T01
E022 Fri, 18:00 9 SAWICKI JakubSAWICKI J. 9 5 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T11
E023 Fri, 19:30 9 KIRIAKIDIS AnastasiosKIRIAKIDIS A. 4 9 PETRONI FabioPETRONI F. T17
E024 Fri, 19:30 9 ELLMER PatrickELLMER P. 2 9 HOHMANN ThorstenHOHMANN T. T01
F017 Fri, 19:30 9 SZOLNOKI OliverSZOLNOKI O. 9 1 MESSINGSCHLAGER MarkusMESSINGSCHLAGER M. T07
F018 Fri, 18:00 9 HOLLENSTEIN LorenzHOLLENSTEIN L. 5 9 LO Ho SumLO Ho S. T08
F019 Fri, 19:30 9 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 9 1 KONT SanderKONT S. T20
F020 Fri, 18:00 9 ALYOUSEF AbdullahALYOUSEF A. 9 3 KULOYANTS ValeryKULOYANTS V. T15
F021 Fri, 19:30 9 HYBLER RomanHYBLER R. 9 3 HORT BenediktHORT B. T13
F022 Fri, 19:30 9 SPITZKY MarcoSPITZKY M. 9 5 IONESCU AndreiIONESCU A. T22
F023 Fri, 19:30 9 ABIVEN JohnABIVEN J. 3 9 REMPE JanREMPE J. T06
F024 Fri, 19:30 9 PICHLER EmanuelPICHLER E. 3 9 HE MarioHE Mario . T10
G017 Fri, 21:00 9 KACI EklentKACI E. 9 4 BATKOWSKI SebastianBATKOWSKI S. T04
G018 Fri, 21:00 9 WANSNER AndreWANSNER A. 9 6 EXPOSITO Juan CarlosEXPOSITO J. T08
G019 Fri, 19:30 9 POLACH JaroslavPOLACH J. 9 5 SURDEA CristianSURDEA C. T02
G020 Fri, 21:00 9 SOUFI MohammadSOUFI M. 8 9 PEHLIVANOVIC SanjinPEHLIVANOVIC S. T20
G021 Fri, 19:30 9 BONGERS TobiasBONGERS T. 9 3 TURKOWSKI MichałTURKOWSKI M. T09
G022 Fri, 21:00 9 BENKO MaksBENKO M. 5 9 ROMPPANEN RikuROMPPANEN R. T03
G023 Fri, 19:30 9 GUTTENBERGER DanielGUTTENBERGER D. 9 7 PIERGIOVANNI DavyPIERGIOVANNI D. T18
G024 Fri, 21:00 9 LAGUNAS SergioLAGUNAS S. 2 9 FEIJEN NielsFEIJEN N. T01
H017 Fri, 21:00 9 LECHNER MaximilianLECHNER M. 9 0 PFISTERMÜLLER MarkusPFISTERMÜLLER M. T07
H018 Fri, 21:00 9 KOVAC LukasKOVAC L. 3 9 GAVENCIAK MichalGAVENCIAK M. T17
H019 Fri, 21:00 9 YAGLI MuhsinYAGLI M. 6 9 VARGA BenceVARGA B. T11
H020 Fri, 19:30 9 MAKKONEN PetriMAKKONEN P. 8 9 KONIAR JakubKONIAR J. T16
H021 Fri, 21:00 9 KAPLAN TomaszKAPLAN T. 4 9 DANIEL AndreasDANIEL A. T09
H022 Fri, 21:00 9 CHARLAFTIS YiannisCHARLAFTIS Y. 9 5 FIEBIG MarkusFIEBIG M. T05
H023 Fri, 21:00 9 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 5 9 SINI DavideSINI D. T19
H024 Fri, 21:00 9 MOROZ MykolaMOROZ M. 7 9 ZIELINSKI WiktorZIELINSKI W. T02

Losers Round 1

A025 - 9 Walkover 0 0 Walkover
A026 Fri, 22:30 9 CROMEN MichaelCROMEN M. 9 8 FUEHRLINGER MarkusFUEHRLINGER M. T18
A027 Fri, 21:00 9 HARDTKE MatthiasHARDTKE M. 9 3 MOLNAR Laszlo MilanMOLNAR L. T22
A028 Fri, 21:00 9 PUTSCHE JannikPUTSCHE J. 0 0 Walkover
A029 Fri, 21:00 9 MENN LucaMENN L. 9 3 VOLLMER MichaelVOLLMER M. T16
A030 Fri, 22:30 9 GRAFF AndreasGRAFF A. 9 8 KOSC MarekKOSC M. T16
A031 Fri, 21:00 9 PRIES DennisPRIES D. 9 4 DERVISIS FragkiskosDERVISIS F. T14
A032 Fri, 22:30 9 STETTINGER GeorgSTETTINGER G. 9 7 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T14
B025 Fri, 21:00 9 Walkover 0 0 ASCHAUER ErnstASCHAUER E.
B026 Fri, 22:30 9 HOLIEV SerhiiHOLIEV S. 3 9 HUBER StefanHUBER S. T07
B027 Fri, 21:00 9 SOLYMOSI GaborSOLYMOSI G. 6 9 PRITSCHOW FabianPRITSCHOW F. T13
B028 Fri, 22:30 9 MAZIBORSKY MarioMAZIBORSKY M. 2 9 SASSMANN RattapolSASSMANN R. T22
B029 Fri, 22:30 9 SANLISOY OsmanSANLISOY O. 0 0 Walkover
B030 Fri, 22:30 9 OLECH MichalOLECH M. 9 3 MATLOUB AlbairMATLOUB A. T21
B031 Fri, 21:00 9 KOPF MathiasKOPF M. 4 9 HOEBERL GeorgHOEBERL G. T15
B032 Fri, 22:30 9 HAJŠMAN LadislavHAJŠMAN L. 0 0 Walkover
C025 - 9 Walkover 0 0 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
C026 Fri, 22:30 9 RUDSHAVN Ole KristianRUDSHAVN O. 0 0 Walkover
C027 Fri, 21:00 9 SKONECZNY MariuszSKONECZNY M. 9 3 ZUERCHER SandroZUERCHER S. T10
C028 Fri, 22:30 9 PONGERS QuintenPONGERS Q. 6 9 BRZEKOWSKI ArkadiuszBRZEKOWSKI A. T10
C029 Fri, 22:30 9 DELGADO Jose AlbertoDELGADO J. 9 7 ZOIDIS VasileiosZOIDIS V. T01
C030 Fri, 22:30 9 BAKHTAOUI AyoubBAKHTAOUI . 0 0 Walkover
C031 Sat, 09:00 9 WICH MichaelWICH M. 9 6 GOMEZ VincentGOMEZ V. T08
C032 Sat, 09:00 9 VANDENBUSSCHE AnthonyVANDENBUSSCHE A. 9 3 AMOYO DenverAMOYO D. T01
D025 - 9 Walkover 0 0 GULIĆ MarioGULIĆ M.
D026 Fri, 22:30 9 MILIOLI Andrea MILIOLI . 9 5 RIZZOTTI ChristophRIZZOTTI C. T04
D027 Sat, 09:00 9 LEDO CarlosLEDO C. 9 5 MAKENDJIEV MilchoMAKENDJIEV M. T11
D028 Fri, 22:30 9 BAKKER NormanBAKKER N. 9 0 TOMECEK MilanTOMECEK M. T12
D029 Fri, 22:30 9 MATRIZI ArjanMATRIZI A. 9 2 KHUNDADZE SabaKHUNDADZE S. T15
D030 Fri, 22:30 9 DAYDAT MuhummedDAYDAT M. 0 0 Walkover
D031 Fri, 22:30 9 KLASOVIC AndrejaKLASOVIC A. 9 2 KRAMER MartinKRAMER M. T09
D032 Fri, 22:30 9 SIEKKINEN JaniSIEKKINEN J. 9 5 ZEILERMAYR HermannZEILERMAYR H. T19
E025 - 9 Walkover 0 0 NEGLEIN FabianNEGLEIN F.
E026 Fri, 22:30 9 NEVES PedroNEVES P. 9 7 EBERT ClemensEBERT C. T06
E027 Sat, 09:00 9 HRYB DzmitryHRYB D. 9 2 ZIGAHN RalfZIGAHN R. T04
E028 Fri, 22:30 9 Walkover 0 0 SCHJETNE MatsSCHJETNE M.
E029 Sat, 09:00 9 MRNKA RalfMRNKA R. 9 6 KACZKOWSKI MichalKACZKOWSKI M. T10
E030 Sat, 09:00 9 VULCHEV MarioVULCHEV M. 9 2 DRENTH MichelDRENTH M. T07
E031 Sat, 09:00 9 WATZINGER ChristophWATZINGER C. 8 9 SOBIECH DawidSOBIECH D. T02
E032 Sat, 10:30 9 Walkover 0 0 SAMMARINI ElioSAMMARINI E.
F025 - 9 Walkover 0 0 KORNMESSER JonasKORNMESSER J.
F026 Sat, 10:30 9 ALHADIDI MohamadALHADIDI M. 9 6 WALLNER JohannWALLNER J. T09
F027 Sat, 09:00 9 DRAGO TonyDRAGO T. 9 4 ROTHKAMP AndreasROTHKAMP . T13
F028 Sat, 10:30 9 HALLIDAY RichardHALLIDAY R. 6 9 SPAHIU BesarSPAHIU B. T01
F029 Sat, 09:00 9 PAPAGEORGIOU ChristosPAPAGEORGIOU C. 9 3 AFRENIE CristianAFRENIE C. T14
F030 Sat, 09:00 9 Walkover 0 0 WOLTERS JozefWOLTERS J.
F031 Sat, 09:00 9 ARDA DavidARDA D. 9 2 KOHLHOFER PeterKOHLHOFER P. T09
F032 Sat, 10:30 9 Walkover 0 0 PARRA SANCHEZ Pascual PARRA S.
G025 Sat, 09:00 9 Walkover 0 0 ALSHYADI AljulandaALSHYADI A.
G026 Sat, 09:00 9 TSCHÄPPÄT JulienTSCHÄPPÄT J. 9 7 MOUNTAIN PatrickMOUNTAIN P. T05
G027 Sat, 09:00 9 POSCHL ThomasPOSCHL T. 9 3 HAMID HervisHAMID H. T06
G028 Sat, 09:00 9 VASILJKOVIC ZoranVASILJKOVIC Z. 8 9 MRVA KristianMRVA K. T03
G029 Sat, 09:00 9 MONTANARI LucaMONTANARI L. 5 9 MELKONYAN BabkenMELKONYAN B. T12
G030 Sat, 10:30 9 KEMETER VolkerKEMETER V. 3 9 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T10
G031 Sat, 10:30 9 YILMAZ AtillaYILMAZ A. 9 3 KÜRSCHNER EnricoKÜRSCHNER E. T13
G032 Sat, 10:30 9 JESZBERGER SteffenJESZBERGER S. 3 9 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T12
H025 - 9 Walkover 0 0 Walkover
H026 Sat, 10:30 9 SAADAWY MohseinSAADAWY M. 4 9 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T15
H027 Sat, 12:00 9 ROMPPANEN EeroROMPPANEN E. 9 7 ROSSEEL DavyROSSEEL D. T07
H028 Sat, 10:30 9 HORSUNS AleksandrsHORSUNS A. 9 5 VATANSEVER IbrahimVATANSEVER I. T05
H029 Sat, 10:30 9 PRADO Jose LuisPRADO J. 1 9 DE SANTIS DavideDE SANTIS D. T14
H030 Sat, 12:00 9 Walkover 0 0 PANDUR MirzetPANDUR M.
H031 Sat, 12:00 9 VLASSIDIS XanthosVLASSIDIS X. 9 2 HAUSBACHER KlausHAUSBACHER K. T15
H032 Sat, 10:30 9 GUGGEMOS Florian GUGGEMOS . 9 3 SABER CHERIF WissemSABER C. T06

Losers Round 2

A033 Sat, 10:30 9 Walkover 0 0 SANDERSON ElliottSANDERSON E.
A034 Sat, 10:30 9 CROMEN MichaelCROMEN M. 0 9 LASZLO DanielLASZLO D. T11
A035 Sat, 12:00 9 HARDTKE MatthiasHARDTKE M. 9 5 RYWOTZKI JörgRYWOTZKI J. T08
A036 Sat, 12:00 9 PUTSCHE JannikPUTSCHE J. 5 9 SKOWERSKI KarolSKOWERSKI K. T06
A037 Sat, 10:30 9 MENN LucaMENN L. 7 9 DORENBURG MarcoDORENBURG M. T04
A038 Sat, 10:30 9 GRAFF AndreasGRAFF A. 1 9 KUCKHERM LarsKUCKHERM L. T08
A039 Sat, 10:30 9 PRIES DennisPRIES D. 9 5 HARDTKE MarkusHARDTKE M. T07
A040 Sat, 10:30 9 STETTINGER GeorgSTETTINGER G. 4 9 NUNEZ IvanNUNEZ I. T03
B033 Sat, 12:00 9 ASCHAUER ErnstASCHAUER E. 3 9 YIP Kin lingYIP K. T12
B034 Sat, 12:00 9 HUBER StefanHUBER S. 9 7 RESHAT Meric RESHAT M. T18
B035 Sat, 13:30 9 PRITSCHOW FabianPRITSCHOW F. 9 8 TSERETELI ZurabTSERETELI Z. T10
B036 Sat, 12:00 9 SASSMANN RattapolSASSMANN R. 4 9 VAN LIEROP JanVAN L. T05
B037 Sat, 12:00 9 SANLISOY OsmanSANLISOY O. 6 9 ORTMANN OliverORTMANN O.