Menu

Euro Tour Sankt Johann im Pongau

Draw & Results

Round 1

A001 - 9 ZIELINSKI Wiktor ZIELINSKI W. 0 0 Walkover
A002 Fri, 09:00 9 GARZIA Francesco GARZIA F. 2 9 GUTTENBERGER Daniel GUTTENBERGER D. T03
A003 Fri, 09:00 9 ROSSI Ivano ROSSI I. 1 9 HORT Benedikt HORT B. T09
A004 Fri, 09:00 9 DRENTH Michel DRENTH M. 9 7 DEISENRIEDER Dominik DEISENRIEDER . T10
A005 Fri, 09:00 9 DORENBURG Marco DORENBURG M. 9 2 AVDIU Burim AVDIU B. T11
A006 Fri, 09:00 9 THORN Michael THORN M. 9 4 VÁRADI András VÁRADI A. T14
A007 Fri, 09:00 9 TRTOVAC Haris TRTOVAC H. 9 5 ŠULEK Matej ŠULEK M. T02
A008 Fri, 09:00 9 ZALMAN David ZALMAN D. 9 6 ERNST Nicolas ERNST N. T04
A009 Fri, 09:00 9 SPAHIU Besar SPAHIU B. 8 9 GUTJAHR Ricardo GUTJAHR R. T17
A010 Fri, 09:00 9 GRIESS Patrick GRIESS P. 2 9 OEGAARD Mikael OEGAARD M. T19
A011 Fri, 09:00 9 BIERMANN Rainer BIERMANN R. 4 9 OLSSON Henrik OLSSON H. T20
A012 Fri, 09:00 9 JASTRZAB Dominik JASTRZAB D. 9 5 POLACH Jaroslav POLACH J. T18
A013 Fri, 09:00 9 KOSC Marek KOSC M. 6 9 LANNOYE Kevin LANNOYE K. T07
A014 Fri, 09:00 9 ZADEIKIS Kestutis Jr. ZADEIKIS K. DIS 0 GONZÁLEZ PALACIOS Daniel GONZÁLEZ P.
A015 Fri, 09:00 9 BOYANOV Ivelin BOYANOV I. 7 9 REMPE Jan REMPE J. T06
A016 Fri, 09:00 9 ALNAR Mustafa ALNAR M. 9 1 RASSI Friedrich RASSI F. T16
B001 - 9 MACIOL Daniel MACIOL D. 0 0 Walkover
B002 Fri, 09:00 9 STACHOWIAK Sambor STACHOWIAK S. 9 7 HOEBERL Georg HOEBERL G. T12
B003 Fri, 09:00 9 HARDTKE Matthias HARDTKE M. 4 9 MONTEJO Manuel MONTEJO M. T21
B004 Fri, 09:00 9 SCHMANDT Dennis SCHMANDT D. 9 6 IORGULESCU Tiberius IORGULESCU T. T05
B005 Fri, 09:00 9 ANDERSEN Henrik ANDERSEN H. 3 9 HAJDOVSKY Marek HAJDOVSKY M. T13
B006 Fri, 09:00 9 DEVLIN Jimmy DEVLIN J. 1 9 TURKOWSKI Michał TURKOWSKI M. T15
B007 Fri, 09:00 9 PUTSCHE Jannik PUTSCHE J. 6 9 HARADINAJ Fitim HARADINAJ F. T01
B008 Fri, 09:00 9 DANIEL Andreas DANIEL A. 9 8 HERPERS Marcel HERPERS M. T08
B009 Fri, 10:30 9 CANDELA Francesco CANDELA F. 9 8 MILIOLI Andrea MILIOLI . T04
B010 Fri, 10:30 9 MELKONYAN Babken MELKONYAN B. 9 1 KRAMER Martin KRAMER M. T14
B011 Fri, 10:30 9 WELSCH Jorg WELSCH J. 7 9 BONKE Thorsten BONKE T. T08
B012 Fri, 10:30 9 MRVA Kristian MRVA K. 9 7 WOLF Jan WOLF J. T03
B013 Fri, 10:30 9 SOLA Ante SOLA A. 5 9 LASZLO Daniel LASZLO D. T01
B014 Fri, 10:30 9 STANKIEWICZ Adam STANKIEWICZ A. 9 3 MIRKOVIC Borivoje MIRKOVIC B. T12
B015 Fri, 10:30 9 ROTHKAMP Andreas ROTHKAMP . 4 9 KIRIAKIDIS Anastasios KIRIAKIDIS A. T13
B016 - 9 HYBLER Roman HYBLER R. 0 0 Walkover
C001 - 9 SZEWCZYK Wojciech SZEWCZYK W. 0 0 Walkover
C002 Fri, 10:30 9 HAUSBACHER Klaus HAUSBACHER K. 9 7 JOVCHEVSKI Martin JOVCHEVSKI M. T07
C003 Fri, 10:30 9 MRNKA Ralf MRNKA R. 7 9 MUTTO Mahmut MUTTO M. T22
C004 Fri, 10:30 9 ARDA David ARDA D. 9 6 HEBER Robin HEBER R. T21
C005 Fri, 10:30 9 FIEBIG Markus FIEBIG M. 9 4 VIMR Jan VIMR J. T05
C006 Fri, 10:30 9 AARTS Ivo AARTS I. 9 3 BUSARAC Peter BUSARAC P. T20
C007 Fri, 10:30 9 WOLLSCHLÄGER Jacques WOLLSCHLÄGER J. 3 9 GAVENCIAK Michal GAVENCIAK M. T16
C008 Fri, 10:30 9 KORNMESSER Jonas KORNMESSER J. 9 6 KNAUB Konstantin KNAUB K. T09
C009 Fri, 10:30 9 SNIEGOCKI Mateusz SNIEGOCKI M. 9 2 WETZEL Sam WETZEL S. T02
C010 Fri, 10:30 9 TEIXEIRA Vitor TEIXEIRA V. 3 9 GATTA Carlo GATTA C. T11
C011 Fri, 10:30 9 KOCH Gerhard KOCH G. 5 9 KACZKOWSKI Michal KACZKOWSKI M. T19
C012 Fri, 10:30 9 GLONT Flavian Ionut GLONT F. 9 3 SAADAWY Mohsein SAADAWY M. T15
C013 Fri, 10:30 9 VAN LIEROP Jan VAN L. 9 7 GULIĆ Mario GULIĆ M. T18
C014 Fri, 10:30 9 VOGEL Felix VOGEL F. 0 DIS RAJNIS Rene RAJNIS R.
C015 Fri, 10:30 9 DOHR Niklas DOHR N. 9 4 MESSINGSCHLAGER Markus MESSINGSCHLAGER M. T10
C016 Fri, 12:00 9 BIJSTERBOSCH Marc BIJSTERBOSCH M. 9 5 PANDUR Mirzet PANDUR M. T02
D001 - 9 HE Mario HE Mario . 0 0 Walkover
D002 Fri, 12:00 9 YAGLI Muhsin YAGLI M. 9 3 ESPRIT Gareth ESPRIT G. T15
D003 Fri, 12:00 9 CASTELEIN Cliff CASTELEIN C. DIS 0 SERRA Ricardo SERRA R. T10
D004 Fri, 12:00 9 YILMAZ Atilla YILMAZ A. 2 9 BARTOL Roberto BARTOL R. T05
D005 Fri, 12:00 9 BEZDAN Attila BEZDAN A. 9 5 RESCH Daniel RESCH D. T07
D006 Fri, 12:00 9 SINI Davide SINI D. 9 3 CATARINO Marcelo CATARINO M. T03
D007 Fri, 12:00 9 WAGNER Sebastian WAGNER S. 6 9 BINDER Thomas BINDER T. T13
D008 Fri, 12:00 9 KURAL Szymon KURAL S. 9 4 STOREY Sam STOREY S. T04
D009 Fri, 12:00 9 BATKOWSKI Sebastian BATKOWSKI S. 8 9 MÄRZ Mario MÄRZ M. T08
D010 Fri, 12:00 9 EL AMIN Carim EL AMIN C. 1 9 LECHNER Maximilian LECHNER M. T21
D011 Fri, 12:00 9 GRIES Holger GRIES H. 9 3 KÜBLER Daniel KÜBLER D. T20
D012 Fri, 12:00 9 HEEB Steve HEEB S. 7 9 POMBERGER Patrick POMBERGER P. T17
D013 Fri, 12:00 9 CAVALLI Valter CAVALLI V. 4 9 KRAFT Kai KRAFT K. T06
D014 Fri, 12:00 9 SKONECZNY Mariusz SKONECZNY M. 9 1 HARDTKE Markus HARDTKE M. T12
D015 Fri, 12:00 9 VARGA Bence VARGA B. 9 4 TÜRK Florian TÜRK F. T22
D016 Fri, 12:00 9 KAPLAN Tomasz KAPLAN T. 9 1 BOGUSZEWSKI Paweł BOGUSZEWSKI P. T16
E001 - 9 FILLER Joshua FILLER J. 0 0 Walkover
E002 Fri, 12:00 9 TOMFORDE Kay TOMFORDE K. 7 9 WISSEN David WISSEN D. T10
E003 Fri, 12:00 9 ORTMANN Oliver ORTMANN O. 9 7 TÜRKÜ Ugur TÜRKÜ U. T01
E004 Fri, 12:00 9 IACOBUCCI Giuseppe IACOBUCCI G. 9 6 KOHLHOFER Peter KOHLHOFER P. T14
E005 Fri, 12:00 9 SCHICKLING Andre SCHICKLING A. 9 6 HABO Alex HABO A. T19
E006 Fri, 12:00 9 GRUBER Stefan GRUBER S. 9 5 GOMEZ Vincent GOMEZ V. T09
E007 Fri, 12:00 9 BAKHTAOUI Ayoub BAKHTAOUI . 8 9 GRÖNSTEN Ragnar GRÖNSTEN R. T11
E008 Fri, 13:30 9 SKOWERSKI Karol SKOWERSKI K. 9 2 WAGENMANN Frank WAGENMANN F. T01
E009 Fri, 13:30 9 SCHJETNE Mats SCHJETNE M. 9 5 POSCHL Thomas POSCHL T. T07
E010 Fri, 13:30 9 SPITZKY Marco SPITZKY M. 9 0 WOLFF Marc WOLFF M. T15
E011 Fri, 13:30 9 BENKO Maks BENKO M. 4 9 GAMA Manuel GAMA M. T02
E012 Fri, 13:30 9 OLECH Michal OLECH M. 9 2 GRAFF Andreas GRAFF A. T22
E013 Fri, 13:30 9 PRIES Dennis PRIES D. 5 9 SOLYMOSI Gabor SOLYMOSI G. T09
E014 Fri, 13:30 9 JEDRZEJCZAK Dawid JEDRZEJCZAK D. 9 2 JESZBERGER Steffen JESZBERGER S. T19
E015 Fri, 13:30 9 ELLMER Patrick ELLMER P. 0 DIS ASCHAUER Thomas ASCHAUER T.
E016 Fri, 13:30 9 BONGERS Tobias BONGERS T. 9 1 ŠULEK Tristan ŠULEK T. T17
F001 - 9 FORTUNSKI Mieszko FORTUNSKI M. 0 0 Walkover
F002 Fri, 13:30 9 MATRIZI Arjan MATRIZI A. 9 6 ALBLOOSHI Abdulsalam ALBLOOSHI A. T03
F003 Fri, 13:30 9 RIIKONEN Mika RIIKONEN M. 4 9 TINOCO Jorge TINOCO J. T21
F004 Fri, 13:30 9 STOLKA Harald STOLKA H. 9 5 DÖRNER Yuma DÖRNER Y. T18
F005 Fri, 13:30 9 LUDWIG Sebastian LUDWIG . 9 7 ERCULJ Matjaz ERCULJ M. T20
F006 Fri, 13:30 9 RUDENKO Ivan RUDENKO I. 9 4 GARMARK Kim Soo GARMARK K. T05
F007 Fri, 13:30 9 PARRA SANCHEZ Pascual PARRA S. 1 9 MENN Luca MENN L. T04
F008 Fri, 13:30 9 URBAN Petr URBAN P. 9 3 ZUERCHER Sandro ZUERCHER S. T11
F009 Fri, 13:30 9 KUCKHERM Lars KUCKHERM L. 9 1 RIEGLER Julian RIEGLER J. T08
F010 Fri, 13:30 9 VITORINO Pedro VITORINO P. 9 8 MIKO Balasz MIKO B. T14
F011 Fri, 13:30 9 RODEN Marcel RODEN M. 4 9 MONTALBANO Aurelio MONTALBANO A. T13
F012 Fri, 13:30 9 FARINA Gordon FARINA G. 9 7 CAVALLINI Andrea CAVALLINI A. T06
F013 Fri, 13:30 9 WICH Michael WICH M. 9 3 BANOVIC Edin BANOVIC E. T16
F014 Fri, 13:30 9 GEORGIEV Georgi GEORGIEV G. 3 9 HANSEN Jonas-Kvalsund HANSEN J. T12
F015 Fri, 15:00 9 GUGGEMOS Florian GUGGEMOS . 4 9 PONGERS Quinten PONGERS Q. T08
F016 Fri, 15:00 9 SOUQUET Ralf SOUQUET R. 9 2 REISCHL Markus REISCHL M. T15
G001 - 9 SZOLNOKI Oliver SZOLNOKI O. 0 0 Walkover
G002 Fri, 15:00 9 ZAJAC Dominik ZAJAC D. 2 9 PONGERS Yannick PONGERS Y. T02
G003 Fri, 15:00 9 MUNGIURI Patrick MUNGIURI P. 4 9 ANDRIKOPOULOS Petros ANDRIKOPOULOS P. T18
G004 Fri, 15:00 9 KAPLAN Jorn KAPLAN J. 9 2 LUHAVEE Nils LUHAVEE N. T03
G005 Fri, 15:00 9 NEGLEIN Fabian NEGLEIN F. 9 6 BELMONTE Ivan BELMONTE I. T06
G006 Fri, 15:00 9 REDŽIĆ Edin REDŽIĆ E. 6 9 MONTANARI Luca MONTANARI L. T17
G007 Fri, 15:00 9 MEININGER Sebastian MEININGER S. 2 9 FORTUNSKI Wiktor FORTUNSKI W. T14
G008 Fri, 15:00 9 HOHMANN Thorsten HOHMANN T. 4 9 NEUHAUSEN Moritz NEUHAUSEN M. T10
G009 Fri, 15:00 9 JUSZCZYSZYN Konrad JUSZCZYSZYN K. 9 4 HAUGEN Joakim HAUGEN J. T19
G010 Fri, 15:00 9 KOVAC Lukas KOVAC L. 6 9 RUDENKO Nikita RUDENKO N. T20
G011 Fri, 15:00 9 VARBANOV Kalin VARBANOV K. 9 0 DAMM Thomas DAMM T. T12
G012 Fri, 15:00 9 THEIL Peter THEIL P. 2 9 BRZEKOWSKI Arkadiusz BRZEKOWSKI A. T07
G013 Fri, 15:00 9 GNADEBERG Karl GNADEBERG K. 9 7 HAMID Hervis HAMID H. T01
G014 Fri, 15:00 9 SECENER Emir SECENER E. 4 9 PICHLER Emanuel PICHLER E. T13
G015 Fri, 15:00 9 SPRINGER Nikko SPRINGER N. 6 9 KOEHLER Thomas KOEHLER T. T16
G016 - 9 SOUFI Mohammad SOUFI M. 0 0 Walkover
H001 - 9 FEIJEN Niels FEIJEN N. 0 0 Walkover
H002 Fri, 15:00 9 DERVISIS Fragkiskos DERVISIS F. 3 9 SOBIECH Dawid SOBIECH D. T05
H003 Fri, 15:00 9 KASPER Stefan KASPER S. 9 3 MERZ Florian MERZ F. T11
H004 Fri, 15:00 9 JOHANNING Nils JOHANNING N. 9 1 MOUNTAIN Patrick MOUNTAIN P. T22
H005 Fri, 15:00 9 NOSUHI Reza NOSUHI R. DIS 0 KIRACTI Matthias KIRACTI M. T19
H006 Fri, 15:00 9 REHEPAPP Mihkel REHEPAPP M. 9 2 BODLOVIC Igor BODLOVIC I. T04
H007 Fri, 16:30 9 KAUFHOLD Robin KAUFHOLD R. 5 9 RESHAT Meric RESHAT M. T15
H008 Fri, 16:30 9 PIKNJAČ Ajdin PIKNJAČ A. 6 9 ABU HANTASH Murad sorin ABU H. T10
H009 Fri, 16:30 9 GANGFLØT Emil-Andre GANGFLØT E. 9 2 GROSSO Andrea GROSSO A. T09
H010 Fri, 16:30 9 MAZIBORSKY Mario MAZIBORSKY M. 6 9 ALGHAMDI Khalid Omar ALGHAMDI K. T04
H011 Fri, 16:30 9 CORREIA Henrique CORREIA H. 9 5 AZAR Senharip AZAR S. T02
H012 Fri, 16:30 9 IVANOVSKI Boris IVANOVSKI B. 3 9 STAHL Mario STAHL M. T20
H013 Fri, 16:30 9 WALTHER Michael WALTHER M. 9 7 DARDA Goran DARDA G. T19
H014 Fri, 16:30 9 RIMBOT Nicolas RIMBOT N. 9 8 PFISTERMÜLLER Markus PFISTERMÜLLER M. T12
H015 Fri, 16:30 9 PISKLOV Juri PISKLOV J. 9 2 ZAPPI Simone ZAPPI S. T14
H016 Fri, 16:30 9 BABICA Radoslaw BABICA R. 9 0 TOMECEK Milan TOMECEK M. T18

Winners Round 1

A017 Fri, 16:30 9 ZIELINSKI Wiktor ZIELINSKI W. 9 7 GUTTENBERGER Daniel GUTTENBERGER D. T01
A018 Fri, 16:30 9 HORT Benedikt HORT B. 9 5 DRENTH Michel DRENTH M. T22
A019 Fri, 16:30 9 DORENBURG Marco DORENBURG M. 9 6 THORN Michael THORN M. T21
A020 Fri, 16:30 9 TRTOVAC Haris TRTOVAC H. 4 9 ZALMAN David ZALMAN D. T08
A021 Fri, 16:30 9 GUTJAHR Ricardo GUTJAHR R. 8 9 OEGAARD Mikael OEGAARD M. T07
A022 Fri, 16:30 9 OLSSON Henrik OLSSON H. 2 9 JASTRZAB Dominik JASTRZAB D. T09
A023 Fri, 16:30 9 LANNOYE Kevin LANNOYE K. 0 DIS GONZÁLEZ PALACIOS Daniel GONZÁLEZ P. T06
A024 Fri, 16:30 9 REMPE Jan REMPE J. 8 9 ALNAR Mustafa ALNAR M. T16
B017 Fri, 16:30 9 MACIOL Daniel MACIOL D. 9 4 STACHOWIAK Sambor STACHOWIAK S. T17
B018 Fri, 16:30 9 MONTEJO Manuel MONTEJO M. 9 3 SCHMANDT Dennis SCHMANDT D. T03
B019 Fri, 16:30 9 HAJDOVSKY Marek HAJDOVSKY M. 5 9 TURKOWSKI Michał TURKOWSKI M. T11
B020 Fri, 16:30 9 HARADINAJ Fitim HARADINAJ F. 9 7 DANIEL Andreas DANIEL A. T05
B021 Fri, 18:00 9 CANDELA Francesco CANDELA F. 9 5 MELKONYAN Babken MELKONYAN B. T06
B022 Fri, 18:00 9 BONKE Thorsten BONKE T. 6 9 MRVA Kristian MRVA K. T22
B023 Fri, 18:00 9 LASZLO Daniel LASZLO D. 8 9 STANKIEWICZ Adam STANKIEWICZ A. T13
B024 Fri, 18:00 9 KIRIAKIDIS Anastasios KIRIAKIDIS A. 5 9 HYBLER Roman HYBLER R. T03
C017 Fri, 18:00 9 SZEWCZYK Wojciech SZEWCZYK W. 9 2 HAUSBACHER Klaus HAUSBACHER K. T18
C018 Fri, 18:00 9 MUTTO Mahmut MUTTO M. 5 9 ARDA David ARDA D. T15
C019 Fri, 18:00 9 FIEBIG Markus FIEBIG M. 3 9 AARTS Ivo AARTS I. T09
C020 Fri, 18:00 9 GAVENCIAK Michal GAVENCIAK M. 9 1 KORNMESSER Jonas KORNMESSER J. T21
C021 Fri, 18:00 9 SNIEGOCKI Mateusz SNIEGOCKI M. 9 0 GATTA Carlo GATTA C. T11
C022 Fri, 18:00 9 KACZKOWSKI Michal KACZKOWSKI M. 2 9 GLONT Flavian Ionut GLONT F. T08
C023 Fri, 18:00 9 VAN LIEROP Jan VAN L. 8 9 VOGEL Felix VOGEL F. T01
C024 Fri, 18:00 9 DOHR Niklas DOHR N. 4 9 BIJSTERBOSCH Marc BIJSTERBOSCH M. T08
D017 Fri, 18:00 9 HE Mario HE Mario . 9 6 YAGLI Muhsin YAGLI M. T04
D018 Fri, 18:00 9 SERRA Ricardo SERRA R. 4 9 BARTOL Roberto BARTOL R. T19
D019 Fri, 18:00 9 BEZDAN Attila BEZDAN A. 9 2 SINI Davide SINI D. T10
D020 Fri, 18:00 9 BINDER Thomas BINDER T. 3 9 KURAL Szymon KURAL S. T20
D021 Fri, 18:00 9 MÄRZ Mario MÄRZ M. 3 9 LECHNER Maximilian LECHNER M. T05
D022 Fri, 18:00 9 GRIES Holger GRIES H. 6 9 POMBERGER Patrick POMBERGER P. T14
D023 Fri, 18:00 9 KRAFT Kai KRAFT K. 1 9 SKONECZNY Mariusz SKONECZNY M. T20
D024 Fri, 18:00 9 VARGA Bence VARGA B. 5 9 KAPLAN Tomasz KAPLAN T. T12
E017 Fri, 18:00 9 FILLER Joshua FILLER J. 9 3 WISSEN David WISSEN D. T02
E018 Fri, 18:00 9 ORTMANN Oliver ORTMANN O. 6 9 IACOBUCCI Giuseppe IACOBUCCI G. T17
E019 Fri, 19:30 9 SCHICKLING Andre SCHICKLING A. 9 4 GRUBER Stefan GRUBER S. T05
E020 Fri, 19:30 9 GRÖNSTEN Ragnar GRÖNSTEN R. 6 9 SKOWERSKI Karol SKOWERSKI K. T21
E021 Fri, 19:30 9 SCHJETNE Mats SCHJETNE M. 8 9 SPITZKY Marco SPITZKY M. T15
E022 Fri, 19:30 9 GAMA Manuel GAMA M. 9 6 OLECH Michal OLECH M. T07
E023 Fri, 19:30 9 SOLYMOSI Gabor SOLYMOSI G. 7 9 JEDRZEJCZAK Dawid JEDRZEJCZAK D. T17
E024 Fri, 19:30 9 ELLMER Patrick ELLMER P. 3 9 BONGERS Tobias BONGERS T. T20
F017 Fri, 19:30 9 FORTUNSKI Mieszko FORTUNSKI M. 9 4 MATRIZI Arjan MATRIZI A. T14
F018 Fri, 19:30 9 TINOCO Jorge TINOCO J. 9 5 STOLKA Harald STOLKA H. T16
F019 Fri, 19:30 9 LUDWIG Sebastian LUDWIG . 9 3 RUDENKO Ivan RUDENKO I. T03
F020 Fri, 19:30 9 MENN Luca MENN L. 9 6 URBAN Petr URBAN P. T18
F021 Fri, 19:30 9 KUCKHERM Lars KUCKHERM L. 9 0 VITORINO Pedro VITORINO P. T09
F022 Fri, 19:30 9 MONTALBANO Aurelio MONTALBANO A. 6 9 FARINA Gordon FARINA G. T10
F023 Fri, 19:30 9 WICH Michael WICH M. 9 4 HANSEN Jonas-Kvalsund HANSEN J. T22
F024 Fri, 19:30 9 PONGERS Quinten PONGERS Q. 2 9 SOUQUET Ralf SOUQUET R. T02
G017 Fri, 19:30 9 SZOLNOKI Oliver SZOLNOKI O. 8 9 PONGERS Yannick PONGERS Y. T19
G018 Fri, 19:30 9 ANDRIKOPOULOS Petros ANDRIKOPOULOS P. 6 9 KAPLAN Jorn KAPLAN J. T12
G019 Fri, 19:30 9 NEGLEIN Fabian NEGLEIN F. 5 9 MONTANARI Luca MONTANARI L. T11
G020 Fri, 19:30 9 FORTUNSKI Wiktor FORTUNSKI W. 9 8 NEUHAUSEN Moritz NEUHAUSEN M. T04
G021 Fri, 19:30 9 JUSZCZYSZYN Konrad JUSZCZYSZYN K. 9 5 RUDENKO Nikita RUDENKO N. T13
G022 Fri, 19:30 9 VARBANOV Kalin VARBANOV K. 9 8 BRZEKOWSKI Arkadiusz BRZEKOWSKI A. T08
G023 Fri, 19:30 9 GNADEBERG Karl GNADEBERG K. 6 9 PICHLER Emanuel PICHLER E. T06
G024 Fri, 19:30 9 KOEHLER Thomas KOEHLER T. 4 9 SOUFI Mohammad SOUFI M. T01
H017 Fri, 21:00 9 FEIJEN Niels FEIJEN N. 9 4 SOBIECH Dawid SOBIECH D. T02
H018 Fri, 21:00 9 KASPER Stefan KASPER S. 9 4 JOHANNING Nils JOHANNING N. T10
H019 Fri, 21:00 9 KIRACTI Matthias KIRACTI M. 5 9 REHEPAPP Mihkel REHEPAPP M. T21
H020 Fri, 21:00 9 RESHAT Meric RESHAT M. 9 8 ABU HANTASH Murad sorin ABU H. T03
H021 Fri, 21:00 9 GANGFLØT Emil-Andre GANGFLØT E. 9 5 ALGHAMDI Khalid Omar ALGHAMDI K. T18
H022 Fri, 21:00 9 CORREIA Henrique CORREIA H. 3 9 STAHL Mario STAHL M. T06
H023 Fri, 21:00 9 WALTHER Michael WALTHER M. 4 9 RIMBOT Nicolas RIMBOT N. T20
H024 Fri, 21:00 9 PISKLOV Juri PISKLOV J. 9 5 BABICA Radoslaw BABICA R. T12

Losers Round 1

A025 - 9 Walkover 0 0 GARZIA Francesco GARZIA F.
A026 Fri, 21:00 9 ROSSI Ivano ROSSI I. 4 9 DEISENRIEDER Dominik DEISENRIEDER . T15
A027 Fri, 21:00 9 AVDIU Burim AVDIU B. 9 7 VÁRADI András VÁRADI A. T14
A028 Fri, 21:00 9 ŠULEK Matej ŠULEK M. 7 9 ERNST Nicolas ERNST N. T17
A029 Fri, 21:00 9 SPAHIU Besar SPAHIU B. 9 5 GRIESS Patrick GRIESS P. T04
A030 Fri, 21:00 9 BIERMANN Rainer BIERMANN R. 3 9 POLACH Jaroslav POLACH J. T07
A031 Fri, 21:00 9 KOSC Marek KOSC M. 0 0 Walkover
A032 Fri, 21:00 9 BOYANOV Ivelin BOYANOV I. 9 6 RASSI Friedrich RASSI F. T13
B025 - 9 Walkover 0 0 HOEBERL Georg HOEBERL G.
B026 Fri, 21:00 9 HARDTKE Matthias HARDTKE M. 9 3 IORGULESCU Tiberius IORGULESCU T. T22
B027 Fri, 21:00 9 ANDERSEN Henrik ANDERSEN H. 9 5 DEVLIN Jimmy DEVLIN J. T16
B028 Fri, 21:00 9 PUTSCHE Jannik PUTSCHE J. 9 6 HERPERS Marcel HERPERS M. T09
B029 Fri, 21:00 9 MILIOLI Andrea MILIOLI . 9 1 KRAMER Martin KRAMER M. T11
B030 Fri, 21:00 9 WELSCH Jorg WELSCH J. 6 9 WOLF Jan WOLF J. T19
B031 Fri, 21:00 9 SOLA Ante SOLA A. 9 3 MIRKOVIC Borivoje MIRKOVIC B. T05
B032 Fri, 21:00 9 ROTHKAMP Andreas ROTHKAMP . 0 0 Walkover
C025 - 9 Walkover 0 0 JOVCHEVSKI Martin JOVCHEVSKI M.
C026 Fri, 22:30 9 MRNKA Ralf MRNKA R. 2 9 HEBER Robin HEBER R. T03
C027 Fri, 22:30 9 VIMR Jan VIMR J. 3 9 BUSARAC Peter BUSARAC P. T16
C028 Fri, 22:30 9 WOLLSCHLÄGER Jacques WOLLSCHLÄGER J. 8 9 KNAUB Konstantin KNAUB K. T21
C029 Fri, 22:30 9 WETZEL Sam WETZEL S. 9 4 TEIXEIRA Vitor TEIXEIRA V. T18
C030 Fri, 22:30 9 KOCH Gerhard KOCH G. 9 5 SAADAWY Mohsein SAADAWY M. T09
C031 Fri, 22:30 9 GULIĆ Mario GULIĆ M. 0 0 Walkover
C032 Fri, 22:30 9 MESSINGSCHLAGER Markus MESSINGSCHLAGER M. 9 6 PANDUR Mirzet PANDUR M. T22
D025 - 9 Walkover 0 0 ESPRIT Gareth ESPRIT G.
D026 Fri, 22:30 9 Walkover 0 0 YILMAZ Atilla YILMAZ A.
D027 Fri, 22:30 9 RESCH Daniel RESCH D. 9 3 CATARINO Marcelo CATARINO M. T15
D028 Fri, 22:30 9 WAGNER Sebastian WAGNER S. 9 8 STOREY Sam STOREY S. T06
D029 Fri, 22:30 9 BATKOWSKI Sebastian BATKOWSKI S. 9 0 EL AMIN Carim EL AMIN C. T03
D030 Fri, 22:30 9 KÜBLER Daniel KÜBLER D. 5 9 HEEB Steve HEEB S. T13
D031 Fri, 22:30 9 CAVALLI Valter CAVALLI V. 3 9 HARDTKE Markus HARDTKE M. T11
D032 Fri, 22:30 9 TÜRK Florian TÜRK F. 4 9 BOGUSZEWSKI Paweł BOGUSZEWSKI P. T04
E025 - 9 Walkover 0 0 TOMFORDE Kay TOMFORDE K.
E026 Fri, 22:30 9 TÜRKÜ Ugur TÜRKÜ U. 9 1 KOHLHOFER Peter KOHLHOFER P. T18
E027 Fri, 22:30 9 HABO Alex HABO A. 5 9 GOMEZ Vincent GOMEZ V. T02
E028 Fri, 22:30 9 BAKHTAOUI Ayoub BAKHTAOUI . 9 7 WAGENMANN Frank WAGENMANN F. T07
E029 Fri, 22:30 9 POSCHL Thomas POSCHL T. 9 3 WOLFF Marc WOLFF M. T17
E030 Fri, 22:30 9 BENKO Maks BENKO M. 9 1 GRAFF Andreas GRAFF A. T05
E031 Fri, 22:30 9 PRIES Dennis PRIES D. 9 4 JESZBERGER Steffen JESZBERGER S. T08
E032 Fri, 22:30 9 Walkover 0 0 ŠULEK Tristan ŠULEK T.
F025 - 9 Walkover 0 0 ALBLOOSHI Abdulsalam ALBLOOSHI A.
F026 Fri, 22:30 9 RIIKONEN Mika RIIKONEN M. 6 9 DÖRNER Yuma DÖRNER Y. T01
F027 Sat, 09:00 9 ERCULJ Matjaz ERCULJ M. 9 5 GARMARK Kim Soo GARMARK K. T06
F028 Sat, 09:00 9 PARRA SANCHEZ Pascual PARRA S. 5 9 ZUERCHER Sandro ZUERCHER S. T05
F029 Sat, 09:00 9 RIEGLER Julian RIEGLER J. 2 9 MIKO Balasz MIKO B. T02
F030 Sat, 09:00 9 RODEN Marcel RODEN M. 2 9 CAVALLINI Andrea CAVALLINI A. T07
F031 Sat, 09:00 9 BANOVIC Edin BANOVIC E. 3 9 GEORGIEV Georgi GEORGIEV G. T08
F032 Sat, 09:00 9 GUGGEMOS Florian GUGGEMOS . 8 9 REISCHL Markus REISCHL M. T09
G025 - 9 Walkover 0 0 ZAJAC Dominik ZAJAC D.
G026 Sat, 10:30 9 MUNGIURI Patrick MUNGIURI P. 9 8 LUHAVEE Nils LUHAVEE N. T12
G027 Sat, 10:30 9 BELMONTE Ivan BELMONTE I. 3 9 REDŽIĆ Edin REDŽIĆ E. T22
G028 Sat, 10:30 9 MEININGER Sebastian MEININGER S. 3 9 HOHMANN Thorsten HOHMANN T. T01
G029 Sat, 10:30 9 HAUGEN Joakim HAUGEN J. 5 9 KOVAC Lukas KOVAC L. T04
G030 Sat, 10:30 9 DAMM Thomas DAMM T. 9 2 THEIL Peter THEIL P. T16
G031 Sat, 10:30 9 HAMID Hervis HAMID H. 6 9 SECENER Emir SECENER E. T07
G032 Sat, 10:30 9 SPRINGER Nikko SPRINGER N. 0 0 Walkover
H025 - 9 Walkover 0 0 DERVISIS Fragkiskos DERVISIS F.
H026 Sat, 10:30 9 MERZ Florian MERZ F. 9 4 MOUNTAIN Patrick MOUNTAIN P. T05
H027 Sat, 10:30 9 Walkover 0 0 BODLOVIC Igor BODLOVIC I.
H028 Sat, 10:30 9 KAUFHOLD Robin KAUFHOLD R. 2 9 PIKNJAČ Ajdin PIKNJAČ A. T17
H029 Sat, 10:30 9 GROSSO Andrea GROSSO A. 9 5 MAZIBORSKY Mario MAZIBORSKY M. T10
H030 Sat, 10:30 9 AZAR Senharip AZAR S. 9 6 IVANOVSKI Boris IVANOVSKI B. T19
H031 Sat, 10:30 9 DARDA Goran DARDA G. 1 9 PFISTERMÜLLER Markus PFISTERMÜLLER M. T20
H032 Sat, 10:30 9 ZAPPI Simone ZAPPI S. 5 9 TOMECEK Milan TOMECEK M. T21

Losers Round 2

A033 Sat, 12:00 9 GARZIA Francesco GARZIA F. 9 4 REMPE Jan REMPE J. T21
A034 Sat, 12:00 9 DEISENRIEDER Dominik DEISENRIEDER . 0 0 Walkover
A035 Sat, 12:00 9 AVDIU Burim AVDIU B. 4 9 OLSSON Henrik OLSSON H. T05
A036 Sat, 12:00 9 ERNST Nicolas ERNST N. 8 9 GUTJAHR Ricardo GUTJAHR R. T03
A037 Sat, 12:00 9 SPAHIU Besar SPAHIU B. 5 9 TRTOVAC Haris TRTOVAC H. T17
A038 Sat, 12:00 9 POLACH Jaroslav POLACH J. 9 5 THORN Michael THORN M. T22
A039 Sat, 12:00 9 KOSC Marek KOSC M. 9 6 DRENTH Michel DRENTH M. T13
A040 Sat, 12:00 9 BOYANOV Ivelin BOYANOV I. 6 9 GUTTENBERGER Daniel GUTTENBERGER D. T07
B033 Sat, 12:00 9 HOEBERL Georg HOEBERL G. 9 6 KIRIAKIDIS Anastasios KIRIAKIDIS A. T11
B034 Sat, 12:00 9 HARDTKE Matthias HARDTKE M. 9 5 LASZLO Daniel LASZLO D. T12
B035 Sat, 12:00 9 ANDERSEN Henrik ANDERSEN H. 4 9 BONKE Thorsten BONKE T. T14
B036 Sat, 12:00 9 PUTSCHE Jannik PUTSCHE J. 5 9 MELKONYAN Babken MELKONYAN B. T04
B037 Sat, 12:00 9 MILIOLI Andrea MILIOLI . 9 7 DANIEL Andreas DANIEL A. T18
B038 Sat, 12:00 9 WOLF Jan WOLF J. 5 9 HAJDOVSKY Marek HAJDOVSKY M. T10
B039 Sat, 13:30 9 SOLA Ante SOLA A. 9 2 SCHMANDT Dennis SCHMANDT D. T21
B040 Sat, 13:30 9 ROTHKAMP Andreas ROTHKAMP . 7 9 STACHOWIAK Sambor STACHOWIAK S. T04
C033 Sat, 13:30 9 JOVCHEVSKI Martin JOVCHEVSKI M. 0 9 DOHR Niklas DOHR N. T16
C034 Sat, 13:30 9 HEBER Robin HEBER R. 3 9 VAN LIEROP Jan VAN L. T19
C035 Sat, 13:30 9 BUSARAC Peter BUSARAC P. 9 6 KACZKOWSKI Michal KACZKOWSKI M. T05
C036 Sat, 13:30 9 KNAUB Konstantin KNAUB K. 9 4 GATTA Carlo GATTA C. T22
C037 Sat, 13:30 9 WETZEL Sam WETZEL S. 6 9 KORNMESSER Jonas KORNMESSER J. T03
C038 Sat, 13:30 9 KOCH Gerhard KOCH G. 9 1 FIEBIG Markus FIEBIG M. T20
C039 Sat, 13:30 9 GULIĆ Mario GULIĆ M. 9 3 MUTTO Mahmut MUTTO M. T17
C040 Sat, 12:00 9 MESSINGSCHLAGER Markus MESSINGSCHLAGER M. 9 4 HAUSBACHER Klaus HAUSBACHER K. T16
D033 Sat, 13:30 9 ESPRIT Gareth ESPRIT G. 4 9 VARGA Bence VARGA B. T12
D034 Sat, 13:30 9 YILMAZ Atilla YILMAZ A. 9 7 KRAFT Kai KRAFT K. T13
D035