Menu

Euro Tour - Treviso Open

Draw & Results

Round 1

A001 - 9 ALCAIDE David ALCAIDE D. 0 0 Walkover
A002 Sat, 09:00 9 GUTTENBERGER Daniel GUTTENBERGER D. 9 6 KRAFT Kai KRAFT K. T04
A003 Sat, 09:00 9 DOCAMPO Ruben Omar DOCAMPO R. 4 9 CORSO Massimiliano CORSO M. T05
A004 Sat, 09:00 9 JOHANNING Nils JOHANNING N. 9 4 WIEME Oliver WIEME O. T11
A005 - 9 ARBAUD Stephane ARBAUD S. 0 0 Walkover
A006 Sat, 09:00 9 EBERT Clemens EBERT C. 9 5 GLONT Flavian Ionut GLONT F. T12
A007 Sat, 09:00 9 MONTALBANO AURELIO MONTALBANO A. 2 9 GAMA Manuel GAMA M. T03
A008 - 9 SPAHIU Besar SPAHIU B. 0 0 Walkover
A009 - 9 PECELJ Aleksa PECELJ A. 0 0 Walkover
A010 Sat, 09:00 9 DE SANTIS Davide DE SANTIS D. 9 4 MAIMONE Antonino MAIMONE A. T02
A011 Sat, 09:00 9 NEWLOVE Jake-Dylan NEWLOVE J. 9 5 MILLAURO Angelo MILLAURO A. T20
A012 - 9 NONATO Lorenzo NONATO L. 0 0 Walkover
A013 - 9 CORRIERI Daniele CORRIERI D. 0 0 Walkover
A014 Sat, 09:00 9 HAJDOVSKY Marek HAJDOVSKY M. 6 9 FALAPPA Enrico FALAPPA E. T07
A015 Sat, 09:00 9 SANDERSON Elliott SANDERSON E. 9 4 ONGARO Matteo ONGARO M. T16
A016 - 9 SZEWCZYK Wojciech SZEWCZYK W. 0 0 Walkover
B001 - 9 GRABE Denis GRABE D. 0 0 Walkover
B002 Sat, 09:00 9 EXPOSITO Juan Carlos EXPOSITO J. 9 7 SINI Riccardo SINI R. T01
B003 Sat, 09:00 9 DIAZ-PIZARRO Francisco DIAZ-PIZARRO F. 9 1 ASCHERI Gianluca ASCHERI G. T09
B004 Sat, 09:00 9 SKOROKHODOV Dmytro SKOROKHODOV D. 8 9 DELLINO Stefano DELLINO S. T10
B005 - 9 KOVAC Lukas KOVAC L. 0 0 Walkover
B006 Sat, 09:00 9 GANGFLØT Emil-Andre GANGFLØT E. 9 3 MILIOLI Andrea MILIOLI . T17
B007 Sat, 09:00 9 TEBER Tayfun TEBER T. 8 9 ECHEVERRIA Iker Andoni ECHEVERRIA I. T13
B008 - 9 MACIOL Daniel MACIOL D. 0 0 Walkover
B009 - 9 SCHJETNE Mats SCHJETNE M. 0 0 Walkover
B010 Sat, 09:00 9 BARBOSA TORRES Telmo Alexandre BARBOSA T. 9 3 SANICHAR Chaka SANICHAR C. T06
B011 Sat, 09:00 9 HAMID Hervis HAMID H. 3 9 DEISENRIEDER Dominik DEISENRIEDER . T15
B012 - 9 SEVASTYANOV Arseny SEVASTYANOV A. 0 0 Walkover
B013 Sat, 09:00 9 DUDA Szymon DUDA S. 0 9 LARSSON David LARSSON D. T14
B014 Sat, 09:00 9 MSCISZ Adam MSCISZ A. 3 9 PUTSCHE Jannik PUTSCHE J. T18
B015 Sat, 09:00 9 LUDWIG Sebastian LUDWIG . 9 6 MONTANARI Luca MONTANARI L. T19
B016 - 9 FORTUNSKI Mieszko FORTUNSKI M. 0 0 Walkover
C001 - 9 SANCHEZ RUIZ Francisco SANCHEZ R. 0 0 Walkover
C002 Sat, 10:30 9 PEREIRA José Pedro PEREIRA J. 4 9 MATRIZI Arjan MATRIZI A. T09
C003 Sat, 10:30 9 HUBER Stefan HUBER S. 6 9 CATALDI Filippo Eugenio CATALDI F. T08
C004 Sat, 10:30 9 GOETEMANN Christian GOETEMANN C. 9 8 SINI Davide SINI D. T15
C005 - 9 DE FALCO Vittorio DE FALCO V. 0 0 Walkover
C006 Sat, 10:30 9 BARBARAN Marco BARBARAN M. 8 9 HERMAN Stéphane HERMAN S. T05
C007 Sat, 10:30 9 SAWICKI Jakub SAWICKI J. 1 9 MAKKONEN Petri MAKKONEN P. T14
C008 - 9 EKONOMOPOULOS Nikos EKONOMOPOULOS N. 0 0 Walkover
C009 - 9 REGLI Ronald REGLI R. 0 0 Walkover
C010 Sat, 10:30 9 SANLISOY Osman SANLISOY O. 8 9 SKOWERSKI Karol SKOWERSKI K. T01
C011 Sat, 10:30 9 BENKO Maks BENKO M. 2 9 HAJŠMAN Ladislav HAJŠMAN L. T11
C012 - 9 DARDA Goran DARDA G. 0 0 Walkover
C013 Sat, 10:30 9 GEORGIEV Georgi GEORGIEV G. 9 5 BIANCHINI Michele BIANCHINI M. T03
C014 Sat, 10:30 9 ALEXANDER Chris ALEXANDER C. 6 9 KAKARIS Antonis KAKARIS A. T12
C015 Sat, 10:30 9 KHOURI Abdulrahman KHOURI A. DIS 0 SURDEA Cristian SURDEA C.
C016 - 9 BIJSTERBOSCH Marc BIJSTERBOSCH M. 0 0 Walkover
D001 - 9 FILLER Joshua FILLER J. 0 0 Walkover
D002 Sat, 10:30 9 GNADEBERG Karl GNADEBERG K. 4 9 CORREIA Henrique CORREIA H. T07
D003 Sat, 10:30 9 PIKNJAČ Ajdin PIKNJAČ A. 9 5 SAMMARINI Elio SAMMARINI E. T13
D004 Sat, 10:30 9 CORDOVA Marco CORDOVA M. 9 8 HOEBERL Georg HOEBERL G. T17
D005 - 9 DEVLIN Jimmy DEVLIN J. 0 0 Walkover
D006 Sat, 10:30 9 ABU HANTASH Murad sorin ABU H. 8 9 TONINI Gianmarco TONINI G. T02
D007 Sat, 10:30 9 LAAKSONEN Kim LAAKSONEN K. 9 2 ZUCHI Antonio ZUCHI A. T19
D008 - 9 SNIEGOCKI Mateusz SNIEGOCKI M. 0 0 Walkover
D009 - 9 PEHLIVANOVIC Sanjin PEHLIVANOVIC S. 0 0 Walkover
D010 Sat, 10:30 9 USKI Jani USKI J. 9 2 SAADAWY Mohsein SAADAWY M. T20
D011 Sat, 10:30 9 LOUKATOS Dimitris LOUKATOS D. 8 9 COELHO Ivan COELHO I. T04
D012 - 9 KLASOVIC Andreja KLASOVIC A. 0 0 Walkover
D013 - 9 HENZI Philip HENZI P. 0 0 Walkover
D014 Sat, 10:30 9 VAN LIEROP Jan VAN L. 9 6 MAJID Imran MAJID I. T18
D015 Sat, 10:30 9 BRZEKOWSKI Arkadiusz BRZEKOWSKI A. 4 9 SIEKKINEN Jani SIEKKINEN J. T16
D016 - 9 JUSZCZYSZYN Konrad JUSZCZYSZYN K. 0 0 Walkover
E001 - 9 KAZAKIS Alexander KAZAKIS A. 0 0 Walkover
E002 Sat, 12:00 9 PAPAGEORGIOU Christos PAPAGEORGIOU C. 9 6 MURATOVIC Alen MURATOVIC A. T07
E003 Sat, 12:00 9 KUCKHERM Lars KUCKHERM L. 9 6 LUCIANO Alessandro LUCIANO A. T08
E004 Sat, 12:00 9 LABUTIS Pijus LABUTIS P. 9 1 OLIVERO Jotham OLIVERO J. T06
E005 - 9 OLECH Michal OLECH M. 0 0 Walkover
E006 Sat, 12:00 9 CANDELA Francesco CANDELA F. 7 9 MONTPELLIER Alex MONTPELLIER A. T13
E007 Sat, 12:00 9 ZALMAN David ZALMAN D. 9 1 IORGULESCU Tiberius IORGULESCU T. T17
E008 - 9 KRAUSE Mickey KRAUSE M. 0 0 Walkover
E009 - 9 HYBLER Roman HYBLER R. 0 0 Walkover
E010 Sat, 12:00 9 FALDUTO Antonino FALDUTO A. 1 9 GEGA Gentjan GEGA G. T15
E011 Sat, 12:00 9 WANSNER Andre WANSNER A. 6 9 AKDAG Ramazan AKDAG R. T03
E012 - 9 PIERGIOVANNI Davy PIERGIOVANNI D. 0 0 Walkover
E013 - 9 BARTOL Roberto BARTOL R. 0 0 Walkover
E014 Sat, 10:30 9 STANKIEWICZ Adam STANKIEWICZ A. 9 8 RESHAT Meric RESHAT M. T06
E015 Sat, 12:00 9 BODLOVIC Igor BODLOVIC I. 5 9 POLACH Jaroslav POLACH J. T14
E016 - 9 HOHMANN Thorsten HOHMANN T. 0 0 Walkover
F001 - 9 SZOLNOKI Oliver SZOLNOKI O. 0 0 Walkover
F002 Sat, 12:00 9 TURKOWSKI Michał TURKOWSKI M. 9 4 PETRONI Fabio PETRONI F. T19
F003 Sat, 12:00 9 YAGLI Muhsin YAGLI M. 9 6 CAVALLINI Andrea CAVALLINI A. T02
F004 Sat, 12:00 9 HOLLENSTEIN Lorenz HOLLENSTEIN L. 9 7 GOMEZ Vincent GOMEZ V. T16
F005 - 9 BAKHTAOUI Ayoub BAKHTAOUI . 0 0 Walkover
F006 Sat, 12:00 9 LAGUNAS Sergio LAGUNAS S. 9 8 RUDSHAVN Ole Kristian RUDSHAVN O. T09
F007 Sat, 12:00 9 DANIEL Andreas DANIEL A. 4 9 SOUTO Jonas SOUTO J. T06
F008 - 9 SOUQUET Ralf SOUQUET R. 0 0 Walkover
F009 - 9 KAPLAN Tomasz KAPLAN T. 0 0 Walkover
F010 Sat, 12:00 9 COLUCCI Antonio COLUCCI A. 5 9 TEITTINEN Juho TEITTINEN J. T11
F011 Sat, 09:00 9 RETTENBACHER Florian RETTENBACHER F. 9 8 CHARLAFTIS Yiannis CHARLAFTIS Y. T08
F012 - 9 ALVES Ruben ALVES . 0 0 Walkover
F013 Sat, 12:00 9 LANNOYE Kevin LANNOYE K. 9 8 HODAJ Zamir HODAJ Z. T20
F014 Sat, 12:00 9 SCHNEIDER Michael SCHNEIDER M. 9 1 SARTI Davide SARTI D. T18
F015 Sat, 12:00 9 ROMPPANEN Eero ROMPPANEN E. 0 9 BELHASSEN Benjamin BELHASSEN B. T10
F016 - 9 HE Mario HE Mario . 0 0 Walkover
G001 - 9 KACI Eklent KACI E. 0 0 Walkover
G002 Sat, 13:30 9 CHATOUPIS Nick CHATOUPIS N. 9 3 ANGELINI Matteo ANGELINI M. T07
G003 Sat, 13:30 9 BATKOWSKI Sebastian BATKOWSKI S. 9 2 PRADO Jose Luis PRADO J. T10
G004 Sat, 13:30 9 URBAN Petr URBAN P. 7 9 PFISTERMÜLLER Markus PFISTERMÜLLER M. T21
G005 - 9 CASTELLANO Valerio CASTELLANO V. 0 0 Walkover
G006 Sat, 13:30 9 KOLES Balazs KOLES B. 9 7 FACQUET Vincent FACQUET V. T14
G007 Sat, 13:30 9 MRNKA Ralf MRNKA R. 3 9 JUNGO Dimitri JUNGO D. T01
G008 - 9 BONGERS Tobias BONGERS T. 0 0 Walkover
G009 - 9 DELGADO Jose Alberto DELGADO J. 0 0 Walkover
G010 Sat, 13:30 9 POSCHL Thomas POSCHL T. 5 9 SILVA Miquel SILVA M. T17
G011 Sat, 13:30 9 ORTMANN Oliver ORTMANN O. 8 9 MUHO Admir MUHO A. T04
G012 - 9 LAUWEREYNS Moritz LAUWEREYNS M. 0 0 Walkover
G013 Sat, 13:30 9 SANTA MARIA SMITH Piero SANTA M. DIS 0 SPITZKY Marco SPITZKY M. T16
G014 Sat, 13:30 9 CANDURA Marco CANDURA M. 2 9 REDŽIĆ Edin REDŽIĆ E. T20
G015 Sat, 13:30 9 SAMARDJIOSKI Trajche SAMARDJIOSKI T. 2 9 REMPE Jan REMPE J. T13
G016 - 9 FEIJEN Niels FEIJEN N. 0 0 Walkover
H001 - 9 LECHNER Maximilian LECHNER M. 0 0 Walkover
H002 Sat, 13:30 9 BENSAID Noel BENSAID N. 5 9 KONIAR Jakub KONIAR J. T05
H003 Sat, 13:30 9 GULIĆ Mario GULIĆ M. 5 9 SOUFI Mohammad SOUFI M. T11
H004 Sat, 13:30 9 ANDRETTA Domenico ANDRETTA D. 6 9 FABBI Bruno FABBI B. T15
H005 - 9 DRENTH Michel DRENTH M. 0 0 Walkover
H006 Sat, 13:30 9 ALNAR Mustafa ALNAR M. 9 3 PERSILI Oscar PERSILI O. T08
H007 Sat, 13:30 9 GARZIA Francesco GARZIA F. 9 2 BRUGNANO Marco BRUGNANO M. T09
H008 - 9 DORENBURG Marco DORENBURG M. 0 0 Walkover
H009 - 9 BABICA Radoslaw BABICA R. 0 0 Walkover
H010 Sat, 13:30 9 IACOBUCCI Giuseppe IACOBUCCI G. 5 9 BREGU Eduard BREGU E. T19
H011 Sat, 13:30 9 DINCER Ramazan DINCER R. 9 4 BRADEMANN Marcel BRADEMANN M. T18
H012 - 9 GIORDANI Alessandro GIORDANI A. 0 0 Walkover
H013 - 9 PANDOLFO Antonio PANDOLFO A. 0 0 Walkover
H014 Sat, 13:30 9 KOSC Marek KOSC M. 3 9 KORNMESSER Jonas KORNMESSER J. T12
H015 Sat, 13:30 9 KRAMER Martin KRAMER M. 1 9 ASCHAUER Thomas ASCHAUER T. T06
H016 - 9 ZIELINSKI Wiktor ZIELINSKI W. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A017 Sat, 15:00 9 ALCAIDE David ALCAIDE D. 9 7 GUTTENBERGER Daniel GUTTENBERGER D. T05
A018 Sat, 15:00 9 CORSO Massimiliano CORSO M. 4 9 JOHANNING Nils JOHANNING N. T02
A019 Sat, 15:00 9 ARBAUD Stephane ARBAUD S. 1 9 EBERT Clemens EBERT C. T11
A020 Sat, 15:00 9 GAMA Manuel GAMA M. 5 9 SPAHIU Besar SPAHIU B. T16
A021 Sat, 15:00 9 PECELJ Aleksa PECELJ A. 9 1 DE SANTIS Davide DE SANTIS D. T12
A022 Sat, 15:00 9 NEWLOVE Jake-Dylan NEWLOVE J. 9 6 NONATO Lorenzo NONATO L. T17
A023 Sat, 15:00 9 CORRIERI Daniele CORRIERI D. 9 8 FALAPPA Enrico FALAPPA E. T03
A024 Sat, 15:00 9 SANDERSON Elliott SANDERSON E. 9 1 SZEWCZYK Wojciech SZEWCZYK W. T01
B017 Sat, 15:00 9 GRABE Denis GRABE D. 9 2 EXPOSITO Juan Carlos EXPOSITO J. T13
B018 Sat, 15:00 9 DIAZ-PIZARRO Francisco DIAZ-PIZARRO F. 9 3 DELLINO Stefano DELLINO S. T14
B019 Sat, 15:00 9 KOVAC Lukas KOVAC L. 6 9 GANGFLØT Emil-Andre GANGFLØT E. T07
B020 Sat, 15:00 9 ECHEVERRIA Iker Andoni ECHEVERRIA I. 9 5 MACIOL Daniel MACIOL D. T06
B021 Sat, 15:00 9 SCHJETNE Mats SCHJETNE M. 9 4 BARBOSA TORRES Telmo Alexandre BARBOSA T. T04
B022 Sat, 15:00 9 DEISENRIEDER Dominik DEISENRIEDER . 5 9 SEVASTYANOV Arseny SEVASTYANOV A. T18
B023 Sat, 15:00 9 LARSSON David LARSSON D. 9 8 PUTSCHE Jannik PUTSCHE J. T08
B024 Sat, 15:00 9 LUDWIG Sebastian LUDWIG . 4 9 FORTUNSKI Mieszko FORTUNSKI M. T09
C017 Sat, 16:30 9 SANCHEZ RUIZ Francisco SANCHEZ R. 9 2 MATRIZI Arjan MATRIZI A. T12
C018 Sat, 16:30 9 CATALDI Filippo Eugenio CATALDI F. 9 4 GOETEMANN Christian GOETEMANN C. T14
C019 Sat, 16:30 9 DE FALCO Vittorio DE FALCO V. 9 4 HERMAN Stéphane HERMAN S. T19
C020 Sat, 16:30 9 MAKKONEN Petri MAKKONEN P. 6 9 EKONOMOPOULOS Nikos EKONOMOPOULOS N. T17
C021 Sat, 16:30 9 REGLI Ronald REGLI R. 9 6 SKOWERSKI Karol SKOWERSKI K. T03
C022 Sat, 16:30 9 HAJŠMAN Ladislav HAJŠMAN L. 9 6 DARDA Goran DARDA G. T13
C023 Sat, 16:30 9 GEORGIEV Georgi GEORGIEV G. 8 9 KAKARIS Antonis KAKARIS A. T10
C024 Sat, 16:30 9 SURDEA Cristian SURDEA C. 2 9 BIJSTERBOSCH Marc BIJSTERBOSCH M. T18
D017 Sat, 16:30 9 FILLER Joshua FILLER J. 9 5 CORREIA Henrique CORREIA H. T16
D018 Sat, 16:30 9 PIKNJAČ Ajdin PIKNJAČ A. 9 5 CORDOVA Marco CORDOVA M. T15
D019 Sat, 16:30 9 DEVLIN Jimmy DEVLIN J. 0 9 TONINI Gianmarco TONINI G. T02
D020 Sat, 16:30 9 LAAKSONEN Kim LAAKSONEN K. 9 6 SNIEGOCKI Mateusz SNIEGOCKI M. T05
D021 Sat, 16:30 9 PEHLIVANOVIC Sanjin PEHLIVANOVIC S. 9 4 USKI Jani USKI J. T06
D022 Sat, 16:30 9 COELHO Ivan COELHO I. 5 9 KLASOVIC Andreja KLASOVIC A. T11
D023 Sat, 16:30 9 HENZI Philip HENZI P. 1 9 VAN LIEROP Jan VAN L. T09
D024 Sat, 16:30 9 SIEKKINEN Jani SIEKKINEN J. 8 9 JUSZCZYSZYN Konrad JUSZCZYSZYN K. T01
E017 Sat, 18:00 9 KAZAKIS Alexander KAZAKIS A. 9 3 PAPAGEORGIOU Christos PAPAGEORGIOU C. T03
E018 Sat, 18:00 9 KUCKHERM Lars KUCKHERM L. 2 9 LABUTIS Pijus LABUTIS P. T12
E019 Sat, 18:00 9 OLECH Michal OLECH M. 9 8 MONTPELLIER Alex MONTPELLIER A. T18
E020 Sat, 18:00 9 ZALMAN David ZALMAN D. 5 9 KRAUSE Mickey KRAUSE M. T05
E021 Sat, 18:00 9 HYBLER Roman HYBLER R. 9 1 GEGA Gentjan GEGA G. T15
E022 Sat, 18:00 9 AKDAG Ramazan AKDAG R. 9 5 PIERGIOVANNI Davy PIERGIOVANNI D. T20
E023 Sat, 18:00 9 BARTOL Roberto BARTOL R. 7 9 STANKIEWICZ Adam STANKIEWICZ A. T17
E024 Sat, 18:00 9 POLACH Jaroslav POLACH J. 5 9 HOHMANN Thorsten HOHMANN T. T09
F017 Sat, 18:00 9 SZOLNOKI Oliver SZOLNOKI O. 9 6 TURKOWSKI Michał TURKOWSKI M. T19
F018 Sat, 18:00 9 YAGLI Muhsin YAGLI M. 5 9 HOLLENSTEIN Lorenz HOLLENSTEIN L. T07
F019 Sat, 18:00 9 BAKHTAOUI Ayoub BAKHTAOUI . 9 7 LAGUNAS Sergio LAGUNAS S. T04
F020 Sat, 18:00 9 SOUTO Jonas SOUTO J. 9 7 SOUQUET Ralf SOUQUET R. T01
F021 Sat, 18:00 9 KAPLAN Tomasz KAPLAN T. 9 4 TEITTINEN Juho TEITTINEN J. T13
F022 Sat, 18:00 9 RETTENBACHER Florian RETTENBACHER F. 3 9 ALVES Ruben ALVES . T06
F023 Sat, 18:00 9 LANNOYE Kevin LANNOYE K. 4 9 SCHNEIDER Michael SCHNEIDER M. T16
F024 Sat, 18:00 9 BELHASSEN Benjamin BELHASSEN B. 0 9 HE Mario HE Mario . T14
G017 Sat, 19:30 9 KACI Eklent KACI E. 9 1 CHATOUPIS Nick CHATOUPIS N. T13
G018 Sat, 19:30 9 BATKOWSKI Sebastian BATKOWSKI S. 9 7 PFISTERMÜLLER Markus PFISTERMÜLLER M. T17
G019 Sat, 19:30 9 CASTELLANO Valerio CASTELLANO V. 2 9 KOLES Balazs KOLES B. T19
G020 Sat, 19:30 9 JUNGO Dimitri JUNGO D. 7 9 BONGERS Tobias BONGERS T. T09
G021 Sat, 19:30 9 DELGADO Jose Alberto DELGADO J. 5 9 SILVA Miquel SILVA M. T03
G022 Sat, 19:30 9 MUHO Admir MUHO A. 5 9 LAUWEREYNS Moritz LAUWEREYNS M. T08
G023 Sat, 19:30 9 SPITZKY Marco SPITZKY M. 9 5 REDŽIĆ Edin REDŽIĆ E. T16
G024 Sat, 19:30 9 REMPE Jan REMPE J. 4 9 FEIJEN Niels FEIJEN N. T10
H017 Sat, 19:30 9 LECHNER Maximilian LECHNER M. 9 7 KONIAR Jakub KONIAR J. T12
H018 Sat, 19:30 9 SOUFI Mohammad SOUFI M. 9 1 FABBI Bruno FABBI B. T18
H019 Sat, 19:30 9 DRENTH Michel DRENTH M. 2 9 ALNAR Mustafa ALNAR M. T05
H020 Sat, 19:30 9 GARZIA Francesco GARZIA F. 7 9 DORENBURG Marco DORENBURG M. T15
H021 Sat, 19:30 9 BABICA Radoslaw BABICA R. 9 2 BREGU Eduard BREGU E. T02
H022 Sat, 19:30 9 DINCER Ramazan DINCER R. 9 4 GIORDANI Alessandro GIORDANI A. T11
H023 Sat, 19:30 9 PANDOLFO Antonio PANDOLFO A. 1 9 KORNMESSER Jonas KORNMESSER J. T06
H024 Sat, 19:30 9 ASCHAUER Thomas ASCHAUER T. 3 9 ZIELINSKI Wiktor ZIELINSKI W. T01

Losers Round 1

A025 - 9 Walkover 0 0 KRAFT Kai KRAFT K.
A026 Sat, 15:00 9 DOCAMPO Ruben Omar DOCAMPO R. 9 5 WIEME Oliver WIEME O. T10
A027 - 9 Walkover 0 0 GLONT Flavian Ionut GLONT F.
A028 - 9 MONTALBANO AURELIO MONTALBANO A. 0 0 Walkover
A029 - 9 Walkover 0 0 MAIMONE Antonino MAIMONE A.
A030 - 9 MILLAURO Angelo MILLAURO A. 0 0 Walkover
A031 Sat, 15:00 9 Walkover 0 0 HAJDOVSKY Marek HAJDOVSKY M.
A032 - 9 ONGARO Matteo ONGARO M. 0 0 Walkover
B025 - 9 Walkover 0 0 SINI Riccardo SINI R.
B026 Sat, 15:00 9 ASCHERI Gianluca ASCHERI G. 9 8 SKOROKHODOV Dmytro SKOROKHODOV D. T20
B027 - 9 Walkover 0 0 MILIOLI Andrea MILIOLI .
B028 - 9 TEBER Tayfun TEBER T. 0 0 Walkover
B029 - 9 Walkover 0 0 SANICHAR Chaka SANICHAR C.
B030 - 9 HAMID Hervis HAMID H. 0 0 Walkover
B031 Sat, 15:00 9 DUDA Szymon DUDA S. 9 2 MSCISZ Adam MSCISZ A. T19
B032 - 9 MONTANARI Luca MONTANARI L. 0 0 Walkover
C025 - 9 Walkover 0 0 PEREIRA José Pedro PEREIRA J.
C026 Sat, 16:30 9 HUBER Stefan HUBER S. 9 7 SINI Davide SINI D. T04
C027 - 9 Walkover 0 0 BARBARAN Marco BARBARAN M.
C028 - 9 SAWICKI Jakub SAWICKI J. 0 0 Walkover
C029 - 9 Walkover 0 0 SANLISOY Osman SANLISOY O.
C030 - 9 BENKO Maks BENKO M. 0 0 Walkover
C031 Sat, 16:30 9 BIANCHINI Michele BIANCHINI M. 5 9 ALEXANDER Chris ALEXANDER C. T07
C032 - 9 Walkover 0 0 Walkover
D025 - 9 Walkover 0 0 GNADEBERG Karl GNADEBERG K.
D026 Sat, 16:30 9 SAMMARINI Elio SAMMARINI E. 9 8 HOEBERL Georg HOEBERL G. T20
D027 - 9 Walkover 0 0 ABU HANTASH Murad sorin ABU H.
D028 - 9 ZUCHI Antonio ZUCHI A. 0 0 Walkover
D029 - 9 Walkover 0 0 SAADAWY Mohsein SAADAWY M.
D030 - 9 LOUKATOS Dimitris LOUKATOS D. 0 0 Walkover
D031 Sat, 16:30 9 Walkover 0 0 MAJID Imran MAJID I.
D032 - 9 BRZEKOWSKI Arkadiusz BRZEKOWSKI A. 0 0 Walkover
E025 - 9 Walkover 0 0 MURATOVIC Alen MURATOVIC A.
E026 Sat, 18:00 9 LUCIANO Alessandro LUCIANO A. 8 9 OLIVERO Jotham OLIVERO J. T02
E027 - 9 Walkover 0 0 CANDELA Francesco CANDELA F.
E028 - 9 IORGULESCU Tiberius IORGULESCU T. 0 0 Walkover
E029 - 9 Walkover 0 0 FALDUTO Antonino FALDUTO A.
E030 - 9 WANSNER Andre WANSNER A. 0 0 Walkover
E031 Sat, 18:00 9 Walkover 0 0 RESHAT Meric RESHAT M.
E032 - 9 BODLOVIC Igor BODLOVIC I. 0 0 Walkover
F025 - 9 Walkover 0 0 PETRONI Fabio PETRONI F.
F026 Sat, 18:00 9 CAVALLINI Andrea CAVALLINI A. 3 9 GOMEZ Vincent GOMEZ V. T11
F027 - 9 Walkover 0 0 RUDSHAVN Ole Kristian RUDSHAVN O.
F028 - 9 DANIEL Andreas DANIEL A. 0 0 Walkover
F029 - 9 Walkover 0 0 COLUCCI Antonio COLUCCI A.
F030 - 9 CHARLAFTIS Yiannis CHARLAFTIS Y. 0 0 Walkover
F031 Sat, 18:00 9 HODAJ Zamir HODAJ Z. 9 5 SARTI Davide SARTI D. T08
F032 - 9 ROMPPANEN Eero ROMPPANEN E. 0 0 Walkover
G025 - 9 Walkover 0 0 ANGELINI Matteo ANGELINI M.
G026 Sat, 19:30 9 PRADO Jose Luis PRADO J. 0 9 URBAN Petr URBAN P. T07
G027 - 9 Walkover 0 0 FACQUET Vincent FACQUET V.
G028 - 9 MRNKA Ralf MRNKA R. 0 0 Walkover
G029 - 9 Walkover 0 0 POSCHL Thomas POSCHL T.
G030 - 9 ORTMANN Oliver ORTMANN O. 0 0 Walkover
G031 Sat, 19:30 9 Walkover 0 0 CANDURA Marco CANDURA M.
G032 - 9 SAMARDJIOSKI Trajche SAMARDJIOSKI T. 0 0 Walkover
H025 - 9 Walkover 0 0 BENSAID Noel BENSAID N.
H026 Sat, 19:30 9 GULIĆ Mario GULIĆ M. 9 3 ANDRETTA Domenico ANDRETTA D. T14
H027 - 9 Walkover 0 0 PERSILI Oscar PERSILI O.
H028 - 9 BRUGNANO Marco BRUGNANO M. 0 0 Walkover
H029 - 9 Walkover 0 0 IACOBUCCI Giuseppe IACOBUCCI G.
H030 - 9 BRADEMANN Marcel BRADEMANN M. 0 0 Walkover
H031 Sat, 19:30 9 Walkover 0 0 KOSC Marek KOSC M.
H032 - 9 KRAMER Martin KRAMER M. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A033 Sat, 21:00 9 KRAFT Kai KRAFT K. 1 9 SZEWCZYK Wojciech SZEWCZYK W. T04
A034 Sat, 21:00 9 DOCAMPO Ruben Omar DOCAMPO R. 9 6 FALAPPA Enrico FALAPPA E. T16
A035 Sat, 21:00 9 GLONT Flavian Ionut GLONT F. 5 9 NONATO Lorenzo NONATO L. T19
A036 Sat, 21:00 9 MONTALBANO AURELIO MONTALBANO A. 8 9 DE SANTIS Davide DE SANTIS D. T18
A037 Sat, 21:00 9 MAIMONE Antonino MAIMONE A. 3 9 GAMA Manuel GAMA M. T11
A038 Sat, 21:00 9 MILLAURO Angelo MILLAURO A. 9 1 ARBAUD Stephane ARBAUD S. T15
A039 Sat, 21:00 9 HAJDOVSKY Marek HAJDOVSKY M. 8 9 CORSO Massimiliano CORSO M. T24
A040 Sat, 21:00 9 ONGARO Matteo ONGARO M. 2 9 GUTTENBERGER Daniel GUTTENBERGER D. T12
B033 Sat, 21:00 9 SINI Riccardo SINI R. 5 9 LUDWIG Sebastian LUDWIG . T10
B034 Sat, 21:00 9 ASCHERI Gianluca ASCHERI G. 8 9 PUTSCHE Jannik PUTSCHE J. T08
B035 Sat, 21:00 9 MILIOLI Andrea MILIOLI . 9 8 DEISENRIEDER Dominik DEISENRIEDER . T14
B036 Sat, 21:00 9 TEBER Tayfun TEBER T. 9 6 BARBOSA TORRES Telmo Alexandre BARBOSA T. T05
B037 Sat, 21:00 9 SANICHAR Chaka SANICHAR C. 3 9 MACIOL Daniel MACIOL D. T17
B038 Sat, 21:00 9 HAMID Hervis HAMID H. 2 9 KOVAC Lukas KOVAC L. T02
B039 Sat, 21:00 9 DUDA Szymon DUDA S. 7 9 DELLINO Stefano DELLINO S. T07
B040 Sat, 21:00 9 MONTANARI Luca MONTANARI L. 2 9 EXPOSITO Juan Carlos EXPOSITO J. T06
C033 Sat, 21:00 9 PEREIRA José Pedro PEREIRA J. 6 9 SURDEA Cristian SURDEA C. T01
C034 Sat, 21:00 9 HUBER Stefan HUBER S. 7 9 GEORGIEV Georgi GEORGIEV G. T20
C035 Sat, 21:00 9 BARBARAN Marco BARBARAN M. 9 8 DARDA Goran DARDA G. T03
C036 Sat, 21:00 9 SAWICKI Jakub SAWICKI J. 5 9 SKOWERSKI Karol SKOWERSKI K. T13
C037 Sat, 22:30 9 SANLISOY Osman SANLISOY O. 4 9 MAKKONEN Petri MAKKONEN P. T16
C038 Sat, 22:30 9 BENKO Maks BENKO M. 9 2 HERMAN Stéphane HERMAN S. T01
C039 Sat, 22:30 9 ALEXANDER Chris ALEXANDER C. 7 9 GOETEMANN Christian GOETEMANN C. T15
C040 Sat, 22:30 9 Walkover 0 0 MATRIZI Arjan MATRIZI A.
D033 Sat, 22:30 9 GNADEBERG Karl GNADEBERG K. 6 9 SIEKKINEN Jani SIEKKINEN J. T24
D034 Sat, 22:30 9 SAMMARINI Elio SAMMARINI E. 9 6 HENZI Philip HENZI P. T06
D035 Sat, 22:30 9 ABU HANTASH Murad sorin ABU H. 9 5 COELHO Ivan COELHO I. T09
D036 Sat, 22:30 9 ZUCHI Antonio ZUCHI A. 5 9 USKI Jani USKI J. T05
D037 Sat, 22:30 9 SAADAWY Mohsein SAADAWY M. 3 9 SNIEGOCKI Mateusz SNIEGOCKI M. T17
D038 Sat, 22:30 9 LOUKATOS Dimitris LOUKATOS D. 9 4 DEVLIN Jimmy DEVLIN J. T20
D039 Sat, 22:30 9 MAJID Imran MAJID I. 9 8 CORDOVA Marco CORDOVA M. T08
D040 Sat, 22:30 9 BRZEKOWSKI Arkadiusz BRZEKOWSKI A. 5 9 CORREIA Henrique CORREIA H. T12
E033 Sat, 22:30 9 MURATOVIC Alen MURATOVIC A. 6 9 POLACH Jaroslav POLACH J. T04
E034 Sat, 22:30 9 OLIVERO Jotham OLIVERO J. 1 9 BARTOL Roberto BARTOL R. T13
E035 Sat, 22:30 9 CANDELA Francesco CANDELA F. 6 9 PIERGIOVANNI Davy PIERGIOVANNI D. T10
E036 Sat, 22:30 9 IORGULESCU Tiberius IORGULESCU T. 2 9 GEGA Gentjan GEGA G. T11
E037 Sat, 22:30 9 FALDUTO Antonino FALDUTO A. 1 9 ZALMAN David ZALMAN D. T19
E038 Sat, 22:30 9 WANSNER Andre WANSNER A. 9 6 MONTPELLIER Alex MONTPELLIER A. T02
E039 Sat, 22:30 9 RESHAT Meric RESHAT M. 1 9 KUCKHERM Lars KUCKHERM L. T05
E040 Sat, 22:30 9 BODLOVIC Igor BODLOVIC I. 4 9 PAPAGEORGIOU Christos PAPAGEORGIOU C. T07
F033 Sat, 23:45 9 PETRONI Fabio PETRONI F. 9 3 BELHASSEN Benjamin BELHASSEN B. T11
F034 Sat, 23:45 9 GOMEZ Vincent GOMEZ V. 3 9 LANNOYE Kevin LANNOYE K. T20
F035 Sat, 23:45 9 RUDSHAVN Ole Kristian RUDSHAVN O. 9 2 RETTENBACHER Florian RETTENBACHER F. T04
F036 Sat, 23:45 9 DANIEL Andreas DANIEL A. 9 7 TEITTINEN Juho TEITTINEN J. T16
F037 Sat, 23:45 9 COLUCCI Antonio COLUCCI A. 2 9 SOUQUET Ralf SOUQUET R. T03
F038 Sat, 23:45 9 CHARLAFTIS Yiannis CHARLAFTIS Y. 7